Глушкова загуби финал от 14-годишна в Турция

Глушкова загуби финал от 14-годишна в Турция

Яна Ковачкова прави фурор в Анталия

Денислава Глушкова загуби на финала на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 30 хиляди долара.

21-годишната българка отстъпи с 0:6, 1:6 от 14-годишната Яна Ковачкова (Чехия) за 70 минути на корта.

За Глушкова това е първи финал в турнирите на Международната федерация по тенис ITF от средата на декември миналата година отново в Анталия, когато спечели титлата.

Денислава Глушкова има пет трофея в кариерата си, от които четири е завоювала в турския курорт.

Рекорд в Лондон: Уимбълдън с най-висока посещаемост в историята си

Вижте подробности

Адриан Андреев прегази италианец в Болцано за час и 50 минути на корта

Нашенецът не се затрудни с Мануел Плунгер

Димитър Кузманов отпадна от французин във втория кръг на турнира в Самсун

Пловдивчанинът бе обърнат в три сета

Бившата номер 10 в света припадна на корта в Мемфис

Драматични и притеснителни сцени отбелязаха турнира в Мемфис, където екстремната горещина взе тежка жертва

"Уимбълдън" отчете рекордна посещаемост

Тенис турнирът "Уимбълдън" е бил изгледан на живо от 550 151 зрители, което е рекорд в историята на надпреварата, съобщиха от "Ол Инглънд Клъб".

Бен Шелтън бие на турнира по тенис във Вашингтон

Вторият поставен Бен Шелтън (САЩ) преодоля сънародника си Мартин Дам в първия кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите АТП 500 в американската столица Вашингтон с награден фонд 2 469 450 долара.