Гонзалес хвърли в смут Австралия - отстрани в зрелищна битка Хюит

Гонзалес хвърли в смут Австралия - отстрани в зрелищна битка Хюит

Фернандо Гонзалес победи в изключителен петсетов мач любимецът на Австралия Лейтън Хюит. Зрелищният мач бе още в първия кръг на Australian Open. Чилиецът спечели със 5-7, 6-2, 6-2, 3-6, 6-3. Това бе първо отпадане на Хюит в първи кръг на турнира от 2002 г.

Фернандо Гонзалес победи в изключителен петсетов мач любимецът на Австралия Лейтън Хюит. Зрелищният мач бе още в първия кръг на Australian Open. Чилиецът спечели със 5-7, 6-2, 6-2, 3-6, 6-3. Това бе първо отпадане на Хюит в първи кръг на турнира от 2002 г.

Въпреки страхотната подкрепа на публиката Хюит не можа да се справи с Гонзалес, както направи миналата година с Багдатис в отново в петсетов двубой. Липсата на игрова практика за Хюит, който дълго време беше извън кортовете, си каза думата. Австралиецът направи и цели 11 грешки във ветровитото и горещо време в Мелбърн.

Всичко тръгна добре за Австралия, след като Гонзалес изгуби глупаво първия сет след две двойни грешки в последния гейм преди влизането в тайбрек.

В следващите два сета обаче чилиецът започна да играе по начина, по който стигна до финала през 2007 г. Гонзалес разгърна невероятния си форхенд, който започна да работи безотказно. Така зрителите на „Род Лейвър Арина” видяха зашеметяващи удари от чилиеца, който правеше уинър след уинър и от форхенд, и от бекхенд. Гонзалес не даде абсолютно никакви шансове на Хюит, който иначе не игра лощо, в следващите два сета.

Финалистът на „Мелбърн парк” отпреди четири години не контролираше разиграванията и се намираше в постоянна защита.

В четвъртия сет нещата изглеждаха подобни. Тогава обаче неочаквано Хюит успя да спечели сервиса на 13-ия поставен в схемата и някакси на шега спря устрема на любимеца на Чили, който в един момент развали играта си.

Така се стигна и до решителната част, я която на книга Хюит е по добрия, спечелил 27 от 38 петсетови двубои в кариерата си, докато Гонзалес имаше малко по-малко от 50% успеваемост.

По очаквания сценарий Хюит проби сервиса на съперника си и тръгна уверено към победата. Гонзалес обаче се върна в мача. След това направи и нов пробив, върнат от Хюит. Последва и искане на медицинска помощ за чилиеца, след която той отново направи пробив в сервиса на австралиеца. Така той пречупи Хюит, който накрая се предаде и умълча пълния „Род Лейвър Арина”.

В следващия кръг достигалият до номер 4 в световната ранглиста тенисист ще срещне победителя от мача между германеца Дитер Кинделман и Гийермо Каняс.

Бързи факти:
Гонзалес направи страхотните 67 уинъра срещу 32 на Хюит.
Австралиецът не можа цели 11 пъти да вкара сервис, за сравнение двойните грешки на Гонзалес са 4
Хюит е направил 48 непредизвикани грешки срещу 58 на противника си
Гонзалес спечели 145 точки срещу 121 за Хюит
Мачът продължи малко за петсетова битка – 3’07 часа

Росица Денчева с титла в Куршумлийска баня

Българката завоюва трофея на двойки

Антъни Генов отпадна на двойки в Швеция

Националът на България за Купа "Дейвис" Антъни Генов отпадна на полуфиналите на двойки на турнира по тенис на клей в Мутенц (Швейцария) с награден фонд 30 хиляди долара.

Григор Димитров отпадна на старта в Синсинати (ВИДЕО)

Българинът допусна обрат от аржентинец

Наше момиче на финал на тенис турнир в Сърбия

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Росица Денчева се класира за финала на двойки на турнир по тенис на клей в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 60 хиляди долара.

Александър Донски отпадна в първия кръг на "Чалънджър" в САЩ

Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Донски отпадна в първия кръг на двойки на турнир по тенис на твърда настилка от сериите "Чалънджър 75" в Браунсбърг, Индиана (САЩ) с награден фонд 107 хиляди долара.

Василев надви Лазаров за четвъртфинал в Сърбия

Джордж се отказа след края на първия сет