Грега Жемля е следващият съперник на Григор Димитров на "Уимбълдън"

Грега Жемля е следващият съперник на Григор Димитров на "Уимбълдън"

Цветана Пиронкова ще играе срещу Барбора Захлавова Стричова във втория кръг

Григор Димитров ще се изправи срещу Грега Жемля във втория кръг на Уимбълдън, след като словенецът победи Майкъл Ръсел късно вчера, съобщава БГНЕС.


Гришо започна отлично участието си в All England Club, като записа чиста победи над Симоне Болели за по-малко от час и половина, за да се класира за втория кръг. Там той ще срещне Грега Жемля, който се справи с американеца Майкъл Ръсел в четири сета.

26-годишният словенец е номер 55 в световната ранглиста, като от началото на годината има 11 победи и 15 загуби. Димитров и Жемля не са се срещали в турнири от Световния тур, но имат един мач помежду си на Чалънджър в Марбург през 2010 година. Срещата се играе на клей и завършва с успех за българина в четири сета.

Мачът между двамата ще бъде утре.

Първата ни ракета при жените Цветана Пиронкова, която вчера записа изключително впечатляваща победа с 6-0, 6-1 над 21-ата в света рускиня Анастасия Павлюченкова, ще срещне Барбора Захлавова Стричова във втори кръг, която е 118-та в световната ранглиста. Двете са играли веднъж помежду си, като чехкинята печели срещата им на турнира в Париж през 2011 година в два сета.

Калоян Шиков е на 1/4-финал на турнир в Румъния

Калоян Шиков се класира за четвъртфиналите на сингъл при юношите на турнира от категория J200 в Търгу Жиу, Румъния.

Бен Шелтън отпадна във втория кръг на турнира по тенис в Хамбург

Световният номер 6 и втори поставен Бен Шелтън (САЩ) отпадна във втория кръг на турнира по тенис на клей от сериите „АТП 500“ в Хамбург.

Иван Иванов е финалист за най-добър млад спортист на Европа в наградите на ЕОК

Тенисистът Иван Иванов е финалист в 14-о издание на наградите "Пьотр Нуровски" за най-добър млад европейски спортист.

Иван Иванов отпадна в Испания

Националът на България за Купа "Дейвис" Иван Иванов отпадна в първия кръг на сингъл на турнира на клей от сериите "Чалънджър 50" в Червия (Италия), който е с награден фонд от 56 700 евро. 

Глушкова бие в Австрия

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Денислава Глушкова се класира убедително за втория кръг на сингъл на турнира на клей в Клагенфурт (Австрия), който е с награден фонд от 30 хиляди долара.  

Шампионът в Хамбург бе детрониран още на старта

Квалификант от Перу спря световния номер 12