Григор Димитров надви Гофен в демонстративен мач (ВИДЕО)

Впечатление направи страхотно настроение в представянето на българина на корта

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров прекъсна негативната си серия от шест поредни загуби. Първата ни ракета победи с 6-3,6-7(4), 12-10 световния №11 Давид Гофен от Белгия в мач от демонстративния турнир на трева „The Boodles“ в Стоук Парк, Лондон.

Първоначално българинът не бе сред предварително заявените участници в надпреварата, но все пак бе включен в днешната програма. Въпреки неофициалния характер на двубоя, Димитров демонстрира добра игра, примесена с типичните за него трикови изпълнения и напълно заслужено се поздрави с успеха.

Впечатление направи и страхотно настроение в представянето на българина на корта, нещо, което определено липсваше в последно време. След като доминираше през първия сет, спечелен с 6-3, във втория Григор пропусна няколко отлични възможности да приключи мача и в крайна сметка загуби след тайбрек с 4-7. В решителния гейм до 10 точки, българинът показа характер и се поздрави с успеха след 12-10 в своя полза.

Днешният успех бе втори поред за Гришо над този съперник, след като в предишния двубой помежду им – на US Open 2014, първата ни ракета победи с 0-6 6-3 6-4 6-1.