Григор Димитров: Очаквам сериозна битка с Новак Джокович

Григор Димитров: Очаквам сериозна битка с Новак Джокович

Първата ни ракета се изправя срещу световния №2 в полуфинал на "Уимбълдън"

Григор Димитров заяви пред официалния сайт на турнира „Уимбълдън“, че очаква много сериозна битка с Новак Джокович.

Българският тенисист и световният №2 ще се изправят един срещу друг на полуфинал в третия за годината турнир от Големия шлем – „Уимбълдън“. Двубоят е на 4 юли (петък) от 13:30 часа.

Димитров заяви, че му предстои да обсъди с екипа си тактиката за предстоящия мач.  Той добави, че със сигурност предстоящият двубой няма да е никак лек, като очаква истинска битка на корта. Българският тенисист каза още, че е настроен за победа, като ще опита изцяло да се концентрира върху собствената си игра.

Димитров добави, че трябва да играе на предела на възможностите си и да прави това, което обикновено прави за да стигне до успеха.

Пьотр Нестеров с гръмка победа над двойки в Клостеррс

Двамата с партньора му постигнаха престижен успех

Диа Евтимова е на четвъртфиналите на двойки в Клостерс

Диа Евтимова и нейната партньорка Верена Мелис от Италия се класираха за четвъртфиналите на двойки на турнира в Клостерс

Голяма изненада в Куинс! Шелтън бе елиминиран от "щастлив губещ" от квалификациите

Артур Риндеркнеш се справи със своя опонент

Синер се справи с германец и продължава напред в Хале (ВИДЕО)

Той успя да победи неособено трудно Яник Ханфман

Алкарас започна без проблеми на "Куинс Клъб"

Носителят на пет титли от турнирите от Големия шлем Карлос Алкарас направи успешен старт на турнира в "Куинс клъб" в Лондон

Кузманов стартира с победа във Франция

Надделя над Люка Пулен

Григор потвърди участие в Швеция

Григор Димитров е един от двамата тенисисти от топ 20, които са заявили участие на АТР 250 турнира  на червени кортове в Бостад, който стартира в седмицата след Уимбълдън - на 14 юли.

Сабаленка се извини за думите си на Ролан Гарод

Световната номер 1 в тениса Арина Сабаленка съжалява за нещата, които е казала след финала на "Ролан Гарос", предаде АФП.

Британска тенисистка е получила смъртни заплахи по време на "Ролан Гарос"

Британската тенисистка Кейти Боултър заяви пред БиБиСи, че е получила смъртни заплахи, насочени към нея и семейството й по време на Откритото първенство на Франция.