Григор Димитров остава десети в световната ранглиста

Григор Димитров остава десети в световната ранглиста

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отново е на десето място в световната ранглиста. Гришо има 3840 точки и е на 125 от деветия Каспер Рууд, като същевременно води с 220 точки пред номер 11 Алекс де Минор.

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отново е на десето място в световната ранглиста. Гришо има 3840 точки и е на 125 от деветия Каспер Рууд, като същевременно води с 220 точки пред номер 11 Алекс де Минор.

Той е десети и в класацията "Пътят към Торино", която взема предвид резултатите само от началото на годината и определя осемте участници във финалите на АТР през ноември. Той е с актив от 2845 точки, а осми там е Де Минор с 3305. Позицията на шампиона от 2017 година към момента му осигурява участие в Торино като резерва.

Григор Димитров е поставен под №9 в схемата на "Мастърс 1000" в Шанхай и започва директно от втория кръг. Там българинът ще очаква победителя от днешния мач между Зизу Бергс (Белгия) и Джан Джиджен (Китай).

Втората ни ракета Адриан Андреев е 212-и в ранглистата на АТР.

В първите 500 на класацият от българите са още Димитър Кузманов (№359), Пьотр Нестеров (№404 - рекорд) и Янаки Милев (№453).

Иначе, Карлос Алкарас вече е втори в света след като спечели титлата в на туринра в Пекин. Испанецът има 7010 точки. Води Яник Синер с 11 010, а трети е Александер Зверев с 6705.

Четирима българи приключиха участието си на двойки на "Чалънджър"-а в Пловдив

Националите на България за Купа „Дейвис" Илиян Радулов, Александър Василев, Янаки Милев и Пьотр Нестеров приключиха участието си на двойки на международния турнир по тенис на клей от сериите „Чалънджър 50" в Пловдив с награден фонд от 56 700 евро.

Елизара Янева отпадна в квалификациите на "Уимбълдън"

Елизара Янева отпадна в квалификациите на тенис турнира "Уимбълдън", след като отстъпи с 1:6, 4:6 на 99-ата в световната ранглиста Кейти Волинец (САЩ).

Григор Димитров с първи АТР 1/4-финал за годината! (ВИДЕО)

Българинът не остави шансове на “щастлив губещ” в Майорка

Виктория Томова отпадна на старта в квалификациите на „Уимбълдън“

Първата ракета на България отстъпи пред 19-годишната японка Каю Киношита

БРАВО: Елизара Янева дебютира с победа на “свещената трева”!

19-годишната българка преодоля първия кръг в квалификациите за Уимбълдън

Григор отвя финалист от Australian Open за първа ATP победа от март (ВИДЕО)

Григор Димитров най-сетне сложи край на трудната серия и записа първата си победа в ATP тура от март насам.