Григор Димитров отпадна в квалификациите на турнира в Торонто

Григор Димитров отпадна в квалификациите на турнира в Торонто

Най-добрият български тенисист отстъпи с 2:6, 7:5, 4:6 пред швейцареца Марко Киудинели

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна в първи кръг на квалификациите на турнира от „Мастърс 1000" сериите в Торонто. Хасковлията отстъпи с 2:6, 7:5, 4:6 пред швейцареца Марко Киудинели, който към днешна дата е №149 в ранглистата на АТР.

 

Гришо започна много слабо двубоя и допусна пробив още в първия гейм, в който регистрира и 2 двойни грешки. Малко по-късно пробивите в подаването на Димитров станаха два, което осигури първия сет на сметката на опитния швейцарец.

 

През втората част Димитров видимо подобри началния си удар и това даде резултат. В края на сета Гришо направи и решителен пробив, с който прати двубоя в трета част. За жалост в нея картината от началото се повтори и българинът бе неубедителен при сервис, което му коства отпадането от турнира.

 

Григор има за какво да съжалява, тъй като бе поставен под №1 в квалификациите и поне на хартия имаше отличен шанс да влезе в основната схема в Торонто. А там тази година ще бъде повече от непредвидимо, тъй като голяма част от фаворитите, в това число Рафаел Надал, Роджър Федерер, Давид Ферер, Анди Родик и Гаел Монфис, отказаха участие заради преумора или травми.

Яник Синер победи Новак Джокович ((ВИДЕО)

За час игра на турнира "Шестимата крале"

Кузманов е на 1/4-финал в Гърция

Втората ракета на България Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира от сериите "Чалънджър 50" на твърди кортове в Херсонисос (Гърция) с награден фонд 54 хиляди евро

ОБЗОР: Ясни са почти всички четвъртфиналисти в Алмати

Флавио Коболи се класира за следващата фаза

Григор Димитров пропуска още един турнир

Тенисистът няма да играе във Виена

Александър Донски се класира за 1/4-финал на двойки на "Чалънджър“ в Италия

Той и украинския му партньор победиха двойка американци

Каратанчева отпадна в първия кръг на турнир в Мексико

Българската националка за "Били Джийн Кинг Къп" Лиа Каратанчева отпадна в първия кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите УТА 125 в Тампико (Мексико) с награден фонд 115 хиляди долара.

Бекер с нови критики по посока на Зверев

Германската легенда на тениса не спести нищо на сънародника си

Виктория Томова падна с 12 места в световната ранглиста по тенис

Първата ракета на България Виктория Томова падна с 12 места в световната ранглиста по тенис при жените.

Григор Димитров аут от топ 30 в света

Най-добрият български тенисист Григор Димитров изпадна от топ 30 на световната ранглиста за първи път от средата на 2023 година.