Григор Димитров падна с две позиции в световната ранглиста

Григор Димитров падна с две позиции в световната ранглиста
Източник: БГНЕС

Най-добрият български тенисист Григор Димитров падна с две позиции в световната ранглиста след края на Откритото първенство на Франция.

34-годишният българин, който загуби след отказване в първия кръг на "Ролан Гарос" и не успя да защити достигнатия четвъртфинал в предишното издание на надпреварата от Големия шлем в Париж, вече е 19-и в подреждането с актив от 2205 точки. Така той записа най-слабото си класиране от 1 октомври 2023 година, когато също беше 19-и.

Илиян Радулов вече е четвърта ракета на страната, след като отбеляза рекорден прогрес, изкачвайки се до 448-ото място с 99 точки след спечеления трофей във веригата на Международната федерация по тенис в Испания в началото на месеца.

16-годишният Иван Иванов също се изкачва до рекордната в кариерата си 797-а позиция с 27 точки. Иванов през миналата седмица достигна до полуфиналите на Откритото първенство на Франция при юношите.

Друг младок - 18-годишният Георги Георгиев, също се изкачва до безпрецедентното за себе си 919-о място с 19 точки.

В ранглисата на двойки Александър Донски прогресира рекордно до 164-ата позиция с 454 точки след добро представяне на "Чалънджъри" в Италия.

Лидер в подреждането на сингъл остава италианецът Яник Синер с 10880 точки, пред защитилия титлата си на "Ролан Гарос" Карлос Алкарас (Испания) с 8850 точки и Александър Зверев (Германия) с 6385 точки.

Томи Пол (САЩ), който за първи път достигна до четвъртфиналите на "Ролан Гарос", записа рекордно класиране с изкачването си до осмото място с 3510 точки.

Александър Василев: Мечтан дебют за мен (ВИДЕО)

"Изключително щастлив съм", каза тенисистът

БРАВО! Александър Василев даде аванс на България срещу Финландия (ВИДЕО)

Александър Василев записа успешен дебют за националния отбор на България за Купа „Дейвис“

Иван Пешев връчи премии от ММС на Иванов и Василев

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев премира №1 и №2 в юношеския тенис Иван Иванов и Александър Василев, както и техните треньори Кристин Грозданов и Михаил Петров.

Александър Василев дава старт на Купа "Дейвис" срещу Финландия

Двубоят между Александър Василев и Ото Виртанен дава началото на сблъсъка между България и Финландия за Купа "Дейвис" - неофициалното световно отборно първенство по тенис за мъже.

Каратанчева на полуфинал в Букурещ

Българската тенисистка с успешно представяне на двойки

Новак Джокович се мести със семейството си в Атина

Ноле прехвърля в гръцката столица и тенис турнира си

Янаки Милев: Надявам се тази година да продължим с успехите

Искам този път да влезем в по-горна група на Купа "Дейвис"

Капитанът на Финландия: Подхождаме уверено, но не и високомерно към двубоя с България

„В Купа „Дейвис“ ранкингът на състезателите не играе голяма роля“, Ярко Ниеминен

Шампионът Иван Иванов: Да играя пред родна публика е едно от най-хубавите усещания

"Най-добрите уроци са едни от най-трудните загуби и най-големите победи", заяви тенисистът ни