Григор Димитров почива в първия кръг на турнира в Мадрид

Григор Димитров почива в първия кръг на турнира в Мадрид
Източник: БГНЕС

Българинът чака победителя от мача между Николас Хари и квалификант

Най-добрият български тенисист Григор Димитров, който се изкачи с едно място и вече е на 16-а позиция в световната ранглиста на АТП, ще почива в първия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Мадрид, отреди тегленият жребий.

Българинът очаква във втория кръг на надпреварата с награден фонд повече от 8 милиона евро победителя от мача между чилиеца Николас Хари и квалификант.

Димитров има добри спомени от последния си двубой с Хари, който бе съвсем наскоро в първия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Монте Карло, като родният тенисист се наложи в два сета - 6:3, 6:4.

Григор Димитров е в долната половина на схемата, където водач е световният номер 3 Карлос Алкарас от Испания, който ще играе пред своя публика. При успех в първата си среща роденият в Хасково състезател може да се срещне в третия кръг срещу неудобния му съперник Томаш Махач от Чехия, ако и той се справи със съперника си от квалификациите.

В Мадрид ще участват всички най-добри тенисисти в момента, като единствено световният номер 1 Яник Синер от Италия не може да играе заради наказанието му, което приключва на 4 май. Титлата си в испанската столица ще защитава руснакът Андрей Рубльов, а в предишните две години два пъти шампион стана Карлос Алкарас. През миналата година Григор Димитров отпадна в Мадрид в третия кръг след загуба от друг чех - Якуб Меншик. 

Григор Димитров пропусна мачбол и отпадна в Маями (ВИДЕО)

Българинът с болезнено поражение, предвещаващо спад в ранглистата

45-годишната Винъс Уилямс със загуба на старта и в Маями

По-голямата от сестрите Уилямс все по-близо до окачването на ракетата

Топалова падна в Испания

Гергана Топалова допусна поражение във втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей за жени в Сабадел (Испания) с награден фонд 30 хиляди долара. 

Радулов на полуфинал на двойки в Испания

Националът на България за Купа „Дейвис“ Илиян Радулов се класира за полуфиналите на двойки на турнира по тенис на клей в Бадалона (Испания) с награден фонд 30 хиляди долара.

Матева на четвъртфинал в Тунис

Българката Александра Матева се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на твърда настилка в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара.

Уимбълдън преодоля съдебен иск за разширяване на базата

Плановете на "Уимбълдън" за разширяване на терена за най-стария и престижен турнир по тенис от Големия шлем преодоляха поредното препятствие в четвъртък, след като опитите на активисти да блокират проекта бяха отхвърлени от Висшия съд на Лондон, предаде Ройтерс.