Григор Димитров пречупи Вавринка и ще се изправи срещу Рафаел Надал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гришо успя да надвие Стан Вавринка в три сета за почти два часа игра и достигна четвъртфиналите в Мадрид

Първата ракета на България Григор Димитров продължи с успешното си участие на турнира от сериите Мастърс в Мадрид, след като победи Стан Вавринка със 7-6(5), 3-6, 6-3 в мач от 1/8-финалите на надпреварата.

Вчера Гришо обърна тежък мач срещу Фабио Фонини, а днес отново показа здрави нерви, за да се справи със световния номер 9. В първия сет двамата си размениха по един пробив, преди да стигнат до тайбрек, който бе спечелен от Димитров на 5 точки.

Във втората част швейцарецът започна да сервира много силно и не даде нито една възможност за пробив на съперника си, докато от своя страна успя да реализира такъв и изравни резултата.

В решаващия сет Григор се стабилизира и отрази три възможности за пробив, след което реализира такъв в 8-ия гейм, за да затвори мача след почти два часа игра.

По този начин българският тенисист се класира за 1/4-финалите на турнира, където ще срещне Рафаел Надал, който надви Симоне Болели. /БГНЕС