Григор Димитров пропуска още един турнир

Григор Димитров пропуска още един турнир

Тенисистът няма да играе във Виена

Все повече намаляват шансовете да видим Григор Димитров отново в игра през настоящия сезон. Най-добрият български тенисист беше заявил участие на АТР 500 турнира във Виена (20-26 октомври), но организаторите заличиха лицето му от промо плаката за събитието. Името му също не фигурира в списъка с участници за 2025 г.

Преди по-малко от седмица 34-годишният хасковлия се отказа от участие на АТР 250 в Стокхолм, където се очакваше да направи дългоочакваното си завръщане. Димитров продължава да се възстановява след операция на разкъсан гръден мускул. Тежката травма той получи по време на мача си с Яник Синер в четвъртия кръг на “Уимбълдън” в началото на юли.

 Заради дългата пауза Григор се срина в световната ранглиста. Преди началото на “Уимбълдън” той беше 21-ви в класацията на АТР, но в понеделник напусна топ 30 за пръв път от 2023 година и вече е 32-ри.

Миналата година Григор Димитров достигна до осминафиналите във Виена, където загуби в оспорван, красив и драматичен дуем с 27-ия в света по онова време Томас Махач със 7:6(5), 4:6, 3:6.

Сега в програмата на първата ракета на България а сезон 2025 остава единствено последният “Мастърс 1000”. Той ще се проведе в Париж от 27 октомври до 2 ноември.

Александър Донски се класира за 1/4-финал на двойки на "Чалънджър“ в Италия

Той и украинския му партньор победиха двойка американци

Каратанчева отпадна в първия кръг на турнир в Мексико

Българската националка за "Били Джийн Кинг Къп" Лиа Каратанчева отпадна в първия кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите УТА 125 в Тампико (Мексико) с награден фонд 115 хиляди долара.

Бекер с нови критики по посока на Зверев

Германската легенда на тениса не спести нищо на сънародника си

Виктория Томова падна с 12 места в световната ранглиста по тенис

Първата ракета на България Виктория Томова падна с 12 места в световната ранглиста по тенис при жените.

Григор Димитров аут от топ 30 в света

Най-добрият български тенисист Григор Димитров изпадна от топ 30 на световната ранглиста за първи път от средата на 2023 година.

Много позитивни емоции на първия турнир за Купата на „САБ“

Турнирът се проведе в рамките на два дни

Нестеров тръгна с победа в Гърция

Петър Брунклик (Чехия) е следващият съперник

Донски отпадна още в квалификациите в Олбия

Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Донски отпадна в първия кръг на квалификациите на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" на твърди кортове в Олбия (Италия) с награден фонд 181 250 евро

Коко Гоф триумфира в Ухан след успех над Пегула

Американската тенисистка Коко Гоф победи сънародничката си Джесика Пегула с 6:4, 7:5 на финала на турнира по тенис на твърди кортове в Ухан (Китай) с награден фонд 3,65 милиона долара