Григор Димитров сдаде титлата в Куинс (ВИДЕО)

Гришо загуби във втория кръг от Жил Мюлер в два сета и може скоро да се озове извън световния топ 20

Григор Димитров бе детрониран като шампион на турнира в Куинс след загуба във втори кръг срещу Жил Мюлер в два сета – 4-6, 6-7 (5).

Защитаващият титлата си българин, който е №11 в света, не впечатли с игра и за пореден път отпадна от начална фаза на турнир. Двубоят между Григор и Мюлер започна равностойно и само грешките и пропуските на Григор не му позволиха да спечели първия сет. При 5-4 обаче Гришо допусна пробив и загуби първия сет с 6-4.

Във втората част въпреки че геймовете вървяха наравно, Димитров допускаше все повече грешки и не оказваше кой знае каква съпротива на Мюлер на негов сервис, независимо че печелеше своите сервис геймове.

В крайна сметка се стигна до тайбрек, в който Гришо поведе с 3-0 точки, но после се отпусна и Мюлер спечели със 7-6 (5). До този момент Гришо и Мюлер си бяха разменили по една победа, но след днешния мач балансът вече е в полза на тенисиста от Люксембург.

Заради загубата Григор Димитров загуби 500 точки за световната ранглиста, защото през миналата година спечели надпреварата в Куинс. Така, ако не защити полуфинала на Уимбълдън, до който достигна през миналия сезон, той почти сигурно ще изпадне от топ 20 на мъжката ранглиста.