Григор Димитров се сбогува с Шанхай след слаб мач с Бенето

Гришо загуби с 5-7, 3-6 за час и 20 минути. допусна 4 пробива и взе само 33% от разиграванията на своя втори сервис

Първата ракета на България при мъжете Григор Димитров отпадна във втория кръг на турнира от сериите Masters 1000 в Шанхай. Гришо загуби за 80 минути игра след 5-7, 3-6 от французина Жулиен Бенето след много слаба игра на своя втори сервис, на който спечели едва 33% от разиграванията (10 от 33 разиграни топки).

Григор бе 10-ти поставен в схемата и влезе в мача като фаворит, но допусна 4 пробива и закономерно напуска надпреварата. Бенето пък изравни общия баланс в битките между тях и вече и двамата имат по две победи в 4 мача между тях. Така шансовете на най-добрият български тенисист да играя на финалния за годината турнир в Лондон изглеждат вече илюзорни.

Димитров започна колебливо още в първия гейм, когато допусна точка за пробив след две поредни негови двойни грешки, но се спаси и поведе с 1-0. Гришо проби съперника в четвъртия гейм и поведе с 3-1, но веднага допусна рибрейк и Бенето се върна в частта при 3-2.  Дотук в мача първата ракета на България не бе взел нито една точка след свой втори сервис. При 4-4 Григор започна много слабо своя гейм и му се наложи да прави чудеса от храброст, за да спаси три точки за пробив и спечели подаването си от наглед безнадеждното 0-40. В 11-ия гейм вече Григор се пропука и допусна втори пробив, въпреки че водеше с 30-0. Бенето нямаше проблеми и спечели решителния следващ гейм на нула, което му спечели първия сет – 7-5.

Това не беше денят на Димитров и той беше пробит още на старта на втория гейм след ново изоставането от 0-40, което този път не успя да навакса. Жулиен Бенето държеше разликата от два гейма в хода на сета и въпреки че Григор печелеше огромен процент от разиграванията на своя първи сервис, то на втори имаше само 33%. В деветия гейм Гришо водеше с 40-30, но допусна да бъде пробит за общо четвърти път в мача и логично загуби мача с 3-6 във втората част.