Григор Димитров ще завърши годината 14-и в света

Григор Димитров ще завърши годината 14-и в света

Вижте подробности

32-годишният Григор Димитров, за когото кампанията тази година приключи с финала на турнира от сериите "Мастърс" в Париж на 5 ноември, остава с актив от 2570 точки и ще приключи календарната 2023 на престижната 14-а позиция в световната ранглиста на АТП.

Втората ни ракета Димитър Кузманов, Адриан Андреев и останалите запазват позициите си.

Промени в челната десетка няма. Сърбинът Новак Джокович, който не успя да помогне на тима на Сърбия да спечели Купа "Дейвис", води убедително с 11245 точки. Втори е Карлос Алкарас (Испания) с 8855 точки, а третата позиция заема Даниил Медведев (Русия) със 7600 точки. Веднага след него е Яник Синер, който бе големият герой за Италия, чийто тим стана за втори път шампион за Купа "Дейвис".

Антъни Генов напред на двойки в Тунис

Антъни Генов се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Чалънджър 50" в Монастир (Тунис) с награден фонд 60 хиляди долара.

Григор доволен от представянето си в Париж

Първата ракета на България Григор Димитров изрази задоволство от участието си на турнира "Мастърс" в Париж.

Синер без проблеми на старта в Париж (ВИДЕО)

Италианецът Яник Синер започна с безпроблемна победа участието си на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Париж.

Стана ясна причината за отказа на Григор

От щаба с коментар за решението преди мача с Медведев

Григор се отказа от мач с Медведев

Българинът изобщо не излезе да играе с руснака

Адриан Андреев отпадна във втория кръг на сингъл на "Чалънджър" в Монастир

Българинът допусна общо пет пробива в мача

Провал за Алкарас в Париж (ВИДЕО)

Водачът в схемата и в световната ранглиста Карлос Алкарас (Испания) отпадна във втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Мастърс" във френската столица Париж с награден фонд 6 128 940 евро.

Леонид Шейнгезихт се класира за четвъртфиналите в Малта

Българинът ще участва и в основната схема на сингъл

Григор Димитров с първа загуба след завръщането

Българинът и и Никола Маю аут от турнира на двойки в Париж