Григор Димитров: Ставам все по-добър и мога да се конкурирам с най-добрите (ВИДЕО)

Григор Димитров: Ставам все по-добър и мога да се конкурирам с най-добрите (ВИДЕО)
Източник: БГНЕС

„Вложих много работа и знам, че няма пряк път“, заяви Гришо

Григор Димитров е изключително щастлив след трудната си победа след обрат с 6:7 (3), 6:4, 7:5 срещу Карен Хачанов и класирането си за четвъртия кръг на турнира по тенис в Маями, САЩ.

"Познаваме се доста добре и тренираме често заедно. Нямаме особени тайни. Разликата идва в няколко точки. В първия сет спечелих повече точки, но го загубих. Трябва да повишавам нивото в определени моменти. Физически труден мач, но имам нужда от точно такива двубои. Знам, че мога да играя доста по-добър тенис. Вложих много работа и знам, че няма пряк път. Не успях да играя много мачове до момента през тази година. Има доста класни играчи, срещу които мога да се представя добре. Способен съм да притеснявам дори тези, които играят по-добре. Самоувереността започва да се подобрява. Ставам все по-добър. Чувствам се добре и мога да се конкурирам с най-добрите. Не приемам нищо за даденост", коментира Гришо на корта след победата си срещу Карен Хачанов.

Григор Димитров тенисист постигна победа номер 100 в турнирите от сериите "Мастърс" на твърда настилка.

Шиникова започна с победа на турнир в Египет

Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Шарм ел Шейх (Египет) с награден фонд 15 хиляди долара.

Каратанчева отпадна в първия кръг в Богота

Българката преодоля квалификациите, но отпадна в основната схема

Шиникова с четвъртфинал в Египет

Българката отпадна на сингъл и се бори за титлата при двойките

Лидия Енчева с трета победа в Нант

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Лидия Енчева се класира за втория кръг на основната схема сингъл на турнира на твърда настилка в Нант (Франция) с награден фонд 40 хиляди долара. 

Виктория Томова с трета поредна победа в Чарлстън (ВИДЕО)

Виктория Томова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис УТА 500 на клей в Чарлстън (САЩ) с награден фонд от 2.3 милиона долара.

Янева с Енчева с успешен старт във Франция

Младите ни надежди преодоляха първия кръг