Григор Димитров допусна поражение в четвъртфиналите на АТР 250 турнира в Майорка и отпадна на крачка от първи полуфинал за годината. Най-добрият български тенисист срещна втория поставен в схемата Алехандро Давидович Фокина, с когото предложиха здрава битка на корта, но в крайна сметка испанецът надделя в последователни сетове с 6:3, 6:3.
По този начин подготовката на Гришо за Уимбълдън приключи и през следващата седмица сънародникът ни се завръща на “свещената трева” в “All England Club”, където получи “уайлд кард” за основната схема.





















