Григор и Корда научиха първите съперници на двойки в Монте Карло (ВИДЕО)

Григор и Корда научиха първите съперници на двойки в Монте Карло (ВИДЕО)

Павич е бил №1

Григор Димитров и американецът Себастиан Корда стартират се впускат в турнира на двойки от сериите "Мастърс“ 1 000 в Монте Карло, а техни първи съперници са Марсело Аревало от Салвадор и Мате Павич от Хърватия.

Това стана ясно след тегления жребий, който не може да бъде приет като особено лек, имайки предвид, че Павич е достигал до №1 в света при мъжките двойки, докато Аревало до №5 при двойките.

При евентуален успех, Димитров и Корда ще се изправят във втория си мач срещу водачите в схемата Рохан Бопана от Индия и Матю Ебдън от Австралия. Двамата стигнаха до титлата при мъжките двойки в първия за годината турнир от Големия шлем – Откритото първенство на Австралия.

Както е известно, в индивидуалната надпревара Димитров е поставен под №9 в схемата, като на старта среща представителя на домакините Валентин Вашеро, който участва в основната схема с "уайлд кард".

Димитров и Вашеро, който е 141 в света, никога не са играли един срещу друг.

Сабаленка: Искам да се напия до козирката

Арина Сабаленка не успя да скрие разочарованието си след отпадането на осминафиналите на Уимбълдън, където загуби от японката Наоми Осака в два сета

Гришо излиза за осминафинала на Уимбълдън в удобен час

Българинът отново ще играе на централния корт

Сериозен провал за Сабаленка и на Уимбълдън (ВИДЕО)

Световната номер остава без “мейджър” титла през годината и след третата надпревара от Големия шлем

Джокович е четвъртфиналист на "Уимбълдън" за девети пореден път (ВИДЕО)

Ноле се наложи над руснака Роман Сафиулин

Иван Иванов получи наградата за световен шампион по тенис за юноши за 2025 година

На официална церемония в Лондон

Григор: От най-тежкия удар до нов живот на свещената трева на Уимбълдън

На 35 години българинът показа характер, който не сме виждали често от него