Григор отпадна след епична битка с Жемля и 9-11 в петия сет на "Уимбълдън" (ВИДЕО)

Григор отпадна след епична битка с Жемля и 9-11 в петия сет на "Уимбълдън" (ВИДЕО)

Страхотно зрелище в Лондон, но за жалост Гришо загуби във втория кръг след 6-3, 6-7, 6-3, 4-6 и 9-11

Григор Димитров загуби от словенеца Грега Жемля със 6-3, 6-7, 6-3, 4-6, 9-11 в една епична битка във втория кръг на турнира от Големия шлем "Уимбълдън. Мачът бе прекъсван два пъти, Григор два пъти взимаше медицински таймаут, но в крайна сметка загуби.

Вчера при 9-8 за Жемля в петия сет мачът бе прекратен заради дъжд. Днес доиграването започна по-късно от предвиденото отново заради дъжд. 

Мачът бе подновен днес в 15:40 часа наше време. При 30:30 Димитров изпълни сервис, а след ретура на Жемля нашият тенисист се подхлъзна неприятно на мократа трева и поиска медицински таймаут, след което обаче организаторите прецениха двубоят да продължи.

Впоследствие той спаси третия мачбол за словенеца и изравни до 40:40. Последва обаче нов мачбол, четвърти поред за словенеца, който Гришо спаси с отличен втори сервис. Силите на Григор стигнаха до шестия мачбол, когато Жемля със страхотен минаващ удар спечели мача и разочарова Мария Шарапова и нейния любим. Така първата ракета на България в мъжкия тенис не успя да стигне за първи път в своята кариера до трети кръг на турнира.

Още вчера двамата взеха по един медицински таймаут и не бяха в перфектно физическо състояние. Григор се подхлъзна в опит да настигне топката и се наложи лекарска намеса.

Иначе хасковлията стартира отлично и поведе с 3-0 в първия сет. После се измъкна от един неубедителен сервис гейм и спокойно затвори сета с 6-3.

Жемля не допусна пробиви във втората част и след 12 поредни гейма за сервиращия при 6-6 мачът влезе в тайбрек. Слвоенецът направи минипробив и поведе, а Григор направи двойна грешка и загуби втория сет със 6-7.

След края на сета Григор взе медицински таймаут. После си върна доброто чувство в отиграванията, проби за 4-2 и отново приключи сета с 6-2 в своя полза.

Четвъртият сет бе нещастно загубен от първата ракета на България. Гришо изпусна куп възможности за пробив, а в края на сета при единствения си шанс за пробив Жемля се възползва и взе точката, кяото беше сетбол, за да спечели с 6-4 и изравни за 2:2 сета.

Мария Шарапова беше на трибуните, за да подкрепя Григор. Маша беше с тъмни слънчеви очила и първоначално съвсем спокойно гледаше двубоя. После в по-напрегнатите моменти рускинята се разгорещи и даде кураж на българския тенисист в няколко ключови момента.

В петия сет отново Григор Димитров беше по-активен, но нямаше късмет. Гришо изпусна 5 точки за пробив в петия сет при 2-2. Мачът продължи да се движи гейм за гейм. Гришо се измъкна при 6-7 и спаси два мачбола за съперника. Жемля поведе с 9-8, когато дъждът сложи временно край на мача.

Днешното доиграване не донесе късмет на Григор и напуска надпреварата.
 
Адриан Андреев и Диан Недев с победи в Турция

Двамата продължават към втори кръг в Анталия

Без промяна в ранглистата за Григор Димитров

Българинът остава на 44-а позиция

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.