Докато е у нас, Димитров не отказа снимка на децата, които го разпознаха и тренират на кортовете, на които започна и неговата кариера.
В момента тече Откритото първенство на САЩ по тенис, но българинът не участва.
Причината е тежка контузия, която той лекува от осминафинала на "Уимбълдън" насам. Тогава Димитров водеше с 2:0 сета на световния номер 1 Яник Синер.
Той обаче получи тежка травма - разкъсване на гръден мускул. Тази контузия доведе до операция.
Първоначално се смяташе, че Димитров ще може да се възстанови за Откритото първенство на САЩ, но явно травмата е по-сериозна и той отказа дори няколко надпревари в Азия.
Не е ясно дали Григор е пристигнал у нас с приятелката си - мексиканската актриса и певица Ейса Гонсалес.
Двамата наскоро позираха с близката приятелка на Димитров - художничката Самар, както и с половинката ѝ Патрик.
Преди година
За последно Димитров бе официално у нас през септември 2024 г. Тогава той се подготвяше в Хасково преди демонстративния мач срещу Новак Джокович в София.
Бащата на Григор - Димитър, продължава да бъде треньор на деца в Хасково.