Григор ще бори беларуски кошмар, Вики също на корта днес

Мачовете на българите са следобед

Григор Димитров ще изиграе днес втория си мач на „Уимбълдън“. Негов съперник ще е Иля Ивашка (Беларус), който е №102 в световната ранглиста. Досега двамата са се срещали три пъти, като  Гришо има само една победа. Последният мач между тях бе миналата година на турнира „София Оупън 2022“, като Димитров отстъпи с 3:6, 6:7 още на старта. Най-предното класиране за 29-годишния Ивашка е 40-о място в ранглистата на АТП миналата година.

Сблъсъкът между двамата е последен (четвърти) в програмата на корт №3 и ще стартира след края на мача между Лейла Фернандес и Каролин Гарсия. Това означава, че срещата ще започне не преди 18:00 часа българско време, в случай че дъждът над Лондон не забави отново графика за деня.

В първия кръг Григор разби японския дебютант Шо Шимабукуро, отпускайки му едва четири гейма. Иля Ивашка пък се справи  аржентинеца Федерико Кория с 4:6, 6:4, 6:3, 6:0.

Виктория Томова също излиза днес следобяд за втория си мач на „Уимбълдън“. Тя ще срещне британката Кейти Болтър, а срещата ще започне не преди 16.30 часа. Двубоят ще се играе на корт №12 след доиграването на сблъсъка между Матео Беретини и Лоренцо Сонего – 6:7, 6:3,7:6, 1:1.

Вчера Томова осъществи впечатляващ обрат над световната №27 Бернарда Пера с 6:7 (3), 6:3, 6:3, за да запише първи успех над тенисистка в топ 30 на световната ранглиста. Така тя за трети път в кариерата си се класира за втория кръг на „Уимбълдън“.

Днешната съперничка на Вики – Кейти Болтър, заема 89-ата позиция в световната ранглиста, а само преди няколко седмици спечели трофея на турнира на трева в Нотингам.

Александър Толев триумфира с титлата на двойки на турнир от ITF в Истанбул

Чилиец изхвърли Циципас от Рим (ВИДЕО)

Николас Хари с първи полуфинал в турнир от сериите "Мастърс"

Донев на четвъртфинал на тенис курнир в Сърбия

Табило продължава похода си в Рим, стигна 1/2-финал

Чилиецът надви китаеца Чжъчжън Чжан с 6:3, 6:4 за 1:25 час игра

Джокович минал медицински прегледи след удара с бутилка

Сърбинът беше ударен от метална бутилка на Мастърса в Рим

Коко Гоф на полуфинал в Рим

ОБЗОР: Зверев и Циципас на четвъртфинал в Рим (ВИДЕО)

Медведев отпадна

Швьонтек на полуфинал в Рим

"Доволна съм, че сервирах толкова добре", заяви след успеха водачката в световната ранглиста

В Португалия: Андреев отпадна в първия кръг

Преминалият през квалификациите българин загуби от аржентинец след над 2 часа на корта