Гришо бие на двойки в Мексико

Гришо бие на двойки в Мексико
Източник: БГНЕС

Григор Димитров стартира с победа на двойки участието си на турнира по тенис АТП 500 на твърди кортове в Акапулко (Мексико) с награден фонд 2.46 милиона долара.

Българинът и Флавио Коболи (Италия) надделяха над четвъртите поставени в схемата Люк Джонсън (Великобритания) и Ян Желински (Полша) със 7:6(6), 2:6, 10:8 за час и 37 минути.

Димитров и Коболи спечелиха драматично първия сет, след като направиха две поредни точки в тайбрека, но загубиха втората част. В шампионския тайбрек те изоставаха със 7:8, но направиха серия от 3:0 за обрата и крайната победа.

Следващите им опоненти ще бъдат Рафаел Ходар (Испания)/Родриго Пачеко Мендес (Мексико) или Остин Крайчек (САЩ)/Никола Мектич (Хърватия).

Димитров ще играе и на сингъл, а в първия кръг той ще се изправи срещу Терънс Атман (Франция).

 Александър Василев с първа титла при мъжете

Българският национал за Купа "Дейвис" Александър Василев спечели титлата на тенис турнира в Куршумлийска баня на клей с награден фонд 30 хиляди долара, след като във финала надигра руснака Денис Клок с 6:2, 4:6, 6:2 в мач, продължил близо 2 часа и половина.

Швьонтек отпадна от Ролан Гарос на рождения си ден

Празникът по случай 25-ия рожден ден на Ига Швьонтек на Откритото първенство на Франция по тенис в неделя се провали, след като бившата шампионка загуби със 5:7, 1:6 от поставената под номер 15 украинка Марта Костюк на осминафиналите на турнира от Големия шлем.

Донски с победа на двойки

Националът на България за Купа „Дейвис" Александър Донски се класира за втория кръг в квалификациите на турнира на клей от сериите „Чалънджър 50" в Сентурион (Република Южна Африка) с награден фонд от 63 хиляди долара. 

Ролан Гарос ще има нова шампионка

Коко Гоф отпадна от турнира

Сабаленка е на осминафинал в Париж без загубен сет

Световната номер едно “върза геврек” на Дария Касаткина

Александър Василев със загуба във финала на двойки в Сърбия

Българинът предстои да играе за титлата и на сингъл