Гришо: Днес играх отлично

Гришо: Днес играх отлично

Съперник на Димитров в третия кръг на "Уимбълдън" е Александър Долгополов от Украйна

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за третия кръг на "Уимбълдън". Димитров, номер 11 в схемата, победи на Централния корт Люк Савил (Австралия) с 6:3, 6:2, 6:4 за 93 минути.

"Чувствам се отлично, обичам този турнир и се радвам, че съм в трети кръг на "Уимбълдън", но все още не съм приключил. Опитвам се да постигам целите си, вървейки стъпка по стъпка, но съм далеч от реализирането им", заяви Димитров след мача.

Българинът заяви, че е бил много уверен в себе си.

"Днес играх отлично. Най-важното беше, че играта ми вървеше. За мен това беше първо излизане на Централния корт. Исках да се забавлявам и да усетя този момент, и успях да го направя. Австралиецът е опасен съперник, който премина през квалификациите и е свикнал с условията. Радвам се, че контролирах целия мач", добави българският тенисист.

Следващият съперник на Димитров е Александър Долгополов от Украйна.

"В момента играя мач за мач и се настройвам според различните противници. Имаме различна тактика. Срещу топиграчите трябва да играеш по различен начин", каза още българинът.

Григор след триумфа срещу Меншик: Изминалите 12 месеца бяха изключително трудни (ВИДЕО)

Григор Димитров се класира за третия кръг на Уимбълдън, след като победи полуфиналиста от Ролан Гарос Якуб Меншик с 3:1 сета - 7:6 (5), 4:6, 7:5, 6:3. Българинът даде доста емоционално интервю на корта след успеха.

НЕВЕРОЯТЕН: Григор Димитров взе първи голям скалп на Уимбълдън! (ВИДЕО)

Българинът надигра на всички нива полуфиналист от Ролан Гарос

Швьонтек мина с разгром през бивша финалистка от Уимбълдън

Защитаващата шампионка вече е в третия кръг на “свещената трева”

Кузманов е на четвъртфинал на Чалънджър в Брашов (ВИДЕО)

Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей от сериите ATP Challenger 75 в Брашов (Румъния) с награден фонд от 97 640 евро

Новак разкри какво прави българинът в щаба му

Сръбската тенис звезда обясни, че Стоянов не изпълнява функциите на психолог, а работи като „треньор по ментално представяне“.

Българин влезе в щаба на Новак Джокович

Българският инвеститор, предприемач и консултант Константин Стоянов влезе в щаба на сръбския тенисист Новак Джокович.