Гришо: Мечтая да спечеля Уимбълдън, този турнир е сърцето на тениса

Гришо: Мечтая да спечеля Уимбълдън, този турнир е сърцето на тениса

Най-добрият български тенисист даде интервю за онлайн изданието Tennisnow.com, в което разказа любопитни подробности за живота в тениса и извън него

Най-добрият български тенисист даде интервю за онлайн изданието Tennisnow.com, в което разказа любопитни подробности за живота в тениса и извън него. Гришо споделя, че негови идоли на корта са Пийт Сампрас и Роджър Федерер, а от турнирите най-много иска да триумфира на Уимбълдън, който определя като „сърцето на тениса”.
 
Любопитното е, че авторът на интервюто Лоран Линч признава, че с играта си Димитров е спечелил сърцето му. Относно добрата визия на българина и много фенки, които има, го сравнява с нашумелия идол на тийнейджърките Джъстин Бибър.

- Какви са вашите цели за следващата година. Каква подготовка ще направите след края на сезона, за да изпълните целите си?

- Моята цел всяка година е да бъда по-добър от предходната и да посетя места, на които не съм ходил. Все още не съм решил къде ще се подготвям, но ще бъде някъде в близост до морски бряг, защото това е мястото, където мога да се подготвя най-добре. Част от психическото ми обучение ще бъде да играя игри на IPad, без да го строшавам.

-Кой турнир най-много искаш да спечелиш и защо?

- Уимбълдън. Спечелих този турнир като юноша и за мен това е сърцето на тениса. 

- Кои са твоите идоли в тениса?

- Сампрас и Федерер. 

- Кой е най-интересният и интересен момент, който си имал в тура?

- Преди 3 седмици играх на „чаланджър” в Прага и направих най-добрия удар в кариерата си. След форхенд апроуч тръгнах към мрежата, а съперника ми върна топката право към мен. Хвана ме в крачка и ударих топката зад гърба, като направих уинър. Запомнящ се удар беше. 

- Какво мислиш за пътуването по света всяка седмица? Допада ли ти?

- Това ти дава възможност да видиш различни градове и да опознаеш различни култури. Това е страхотна възможност да обогатиш мирогледа си за света. Определено обаче мога да кажа, че обикалянето по различните летища е нещо, което мразя. 

- Кой е бил най-трудният ти съперник?

- Имал съм много мачове, в които съм се затруднявал, но не мога да назова конкретно име.


Синер мина с лекота през екзекутора на Гришо от Australian Open

Италианецът се нуждаше от малко над час игра за първа победа в Доха

Донски допусна обрат и отпадна в Ню Делхи

Българинът отпадна на крачка от основната схема

Алкарас: Виждам слабостите си

Водачът в световната ранглиста по тенис Карлос Алкарас смята, че все още има слабости в играта си, дори след като завърши своя кариерен Голям шлем на 22-годишна възраст

Григор Димитров с прогрес в световната ранглиста тази седмица

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се изкачи с една позиция в световната ранглиста на АТП

Шелтън спаси три мачбола и триумфира срещу Фритц в Далас

Американецът Бен Шелтън спаси три мачбола, преди да триумфира с титлата на турнира по тенис на твърди кортове в Далас (САЩ) от сериите АТР 500 с награден фонд  2 833 335 долара

Донски със силен старт в Индия

Българският тенисист се справи с местен играч