Гришо пребори Ивашка и е в третия кръг на Уимбълдън (ВИДЕО)

Димитров продължава без загубен сет след нова победа с 3:0

Григор Димитров победи Иля Ивашка с 3:0 сета (6:3; 6:4; 6:4) и се класира за третия кръг на Уимбълдън. Българинът продължава без загубен сет на турнира и ще се изправи срещу Франсис Тиафо в следващата фаза.

Иля Ивашка стартира двубоя по-силно, като още в първия гейм успя да стигне до пробив, макар да допусна изоставане от 15:30. С гейм на нула тенисистът от Беларус поведе с 2:0. Гришо трудно успя да се пребори за третия гейм, след като му се наложи да спасява брейкбол и на три пъти се стигаше до дюс. Ивашка не изпита сериозни трудности и взе следващото си подаване - 3:1. В петия гейм на Григор не му се наложи да спасява точка за пробив и спечели сервис-гейма си - 2:3.

В шестия гейм се стигна до дълго разиграване, като Гришо стигна до две точки за пробив, но Ивашка успя да изравни за 40:40. В крайна сметка след общо 18 точки Григор успя да върне пробива - 3:3. Българинът бе абсолютно безкомпромисен при следващия си сервис-гейм и го взе на нула, за да поведе за първи път в свещата - 4:3. Гришо бе почти перфектен в осмия гейм и реализира нов пробив за 5:3, след което спечели подаването си на нула и с пет поредни гейма спечели първия сет.

Ивашка тръгна силно и във втория сет и след 40:15 взе подаването си. Григор отговори със севрис-гейм на свой ред без особени затруднения - 1:1. Гришо стигна до три точки за пробив при следващото разиграване, но от 40:0 се стигна до 40:30. В крайна сметка Ивашка изкара в аут и реализира третия брейкпойнт за 2:1. Хасковлията взе подаването си без затруднения в четвъртия гейм и поведе с 3:1 сета. Григор Димитров даде сериозен отпор на Иля Ивашка при подаването на тенисиста от Беларус, който все пак го взе и намали до 2:3.

Последва бърз отговор от Григор за 4:2. Българинът затрудни своя опонент при следващото разиграване, но не успя да пробие - 3:4. Безапелационен Гришо взе гейма си на нула и поведе с 5:3. Българинът измъчи Ивашка в деветия гейм, но в крайна сметка тенисистът от Беларус взе подаването си за 5:4. Григор тръгна добре в десетия гейм, стигна до два сетбола и реализира още първия - 6:4.

Ивашка започна третия сет, както първите два - с гейм в своя полза за 1:0. Григор отговори с гейм на нула - 1:1. Двамата продължиха гейм за гейм до 2:2, като Гришо записа втори пореден сервис-гейм на нула и общо пети в мача - 2:2. Беларусинът взе и следващото си подаване за 3:2. Българинът се поизмъчи в шестия гейм, но взе пак възстанови равенството - 3:3. В седмия гейм най-сетне се стигна до първи пробив в сета, а той бе на сметката на Григор Димитров и за втори път в мача бе без да даде и точка на Ивашка. Григор спаси два брейкбола, но все пак допусна рибрейк за 4:4. Българинът продължи с добрата си игра и стигна на два пъти до точка за нов пробив в деветия гейм, не реализира първата, но се справи с втората за 5:4 и сервира за мача. В неговия сервис-гейм имаше доста критични моменти и няколко дюса преди Гришо да затвори мача с 6:4 в третия сет.