Гришо с експресна победа на старта на US Open (ВИДЕО)

Гришо с експресна победа на старта на US Open (ВИДЕО)

Той надви с 3:0 сета Стив Джонсън

Най-добрият български тенисист Григор Димитров стартира повече от убедително участието си на US Open. Той успя да надиграе 110-тия в света американец Стив Джонсън за час и 35 минути. Григор бе безкомпромисен и в трите части на мача, като не допусна пробив от своя съперник.

Мачът започна със сервис на Григор Димитров, след който той успя да вземе първия гейм в мача. Последва севрис на Джонсън, който той трудно взе, като Гришо направи 2 точки. Григор Димитров без особени затруднения спечели третия гейм от сета при свой сервис - 2:1.

Гришо направи първия пробив в четвъртия гейм и поведе с 3:1. Пръвоначално българинът дръпна с 40:15 и имаше брек пойнт, но го загуби и после допусна изравняване. Въпреки това обаче Димитров успя да се справи и да поведе с 3:1 гейма.

Последва безпроблемен гейм и 4:1 за българина.

Последваха два гейма, в които сервиращите взеха своето, въпреки че Григор бе близо до нов пробив, но пропусна един брейк пойнт. Последва гейм на 0 за българина, но после и Джонсън успя да си вземе сервиса.

Гришо успя да направи експресен свой севрис и вкара 4 безответни точки на своя съперник, за да затвори първия сет при 6:3.

Григор Димитров успя да стигне до пробив при втория сервис на Джонсън. Първо американецът взе подаването си, а същото направи и Гришо за 1:1. Последва обаче силна игра на българина, който даде само една точка на своя съперник в третия гейм и поведе с 2:1. След това той взе и своето подаване за 3:1.

 

Григор направи прекрасен нов пробив в петия гейм. Той имаше цели 4 брейк пойнта в тази част, като водеше с 40:15, но успя да вземе чак петия. Така поведе с 4:1, а след това и с 5:1. Последва и леко от отпускане, при което Джонсън върна един гейм за 5:2.

Въпреки че се затрудни в 8-мия гейм на сета Григор Димитров все пак успя да си вземе сервирането и поведе с 2:0.

Григор Димитров започна с прекрасен пробив още първия гейм на третия сейт и поведе, а след това взе и своето сервиране за 2:0. Стив Джонсън успя да върне един гейм, но Гришо бе безкомопромисен в следващия - 3:1. Последва още един страхотен гейм за Гришо и нов пробив след два брейкпойнта - 4:1. Добрата игра продължи и 5:1.

Седмият гейм в сета бе доста оспорван. Джонсън поведе с 40:15, но Григор успя да изравни до 40:40. След това се справи с две поредни предимства на американеца и дойде първия мачпойнт, който обаче българинът не успя да спечели, с което даде последна надежна на своя съперик, който все пак успя да си затвори гейма за 5:2.

Григор Димитров започна убедително своят сервис и направи три безответни точки, а след това дойде и четвъртата за 6:2 - гейм, сет и мач!

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки

Юлия Стаматова с нова победа в Анталия

Българката премина първия кръг на сингъл и на двойки

Ива Иванова отпадна в първи кръг в Тунис

Българката продължава само в надпреварата на двойки

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на турнир по тенис в Турция

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Серина Уилямс пред завръщане на корта?

23-кратната шампионка от Големия шлем минава допинг тестове