Гришо се нареди пред Надал и редом до Федерер в Париж

Гришо се нареди пред Надал и редом до Федерер в Париж

Българинът записа победа №23 на Мастърса във френската столица

Григор Димитров продължи със силната си серия на Мастърса в Париж и отново спечели първия си двубой във френската столица.

Българинът почива в първия кръг, а във втория направи обрат срещу аржентинеца Томас Ечевери с 6:7(9), 6:3, 7:5. Първата ни ракета продължава да няма загуба в откриващия си мач в Париж, като вече е балансът му е 12:0.През миналата година Григор игра финал на последния турнир от Мастърс 1000 сериите, който загуби от Новак Джокович.

С победата си срещу Ечевери, първата ни ракета вече има 23 успеха в Париж, което го пласира под номер 7 в историята на турнира. Той има един триумф повече от Рафаел Надал, а с успех в следващия си двубой срещу Артур Риндеркнех, ще мине и пред Роджър Федерер.

Най-много победи в историята на надпреварата има Джокович - 50, което с 21 повече от втория Борис Бекер.

 

Каратанчева отпадна в първия кръг на турнир в Мексико

Българската националка за "Били Джийн Кинг Къп" Лиа Каратанчева отпадна в първия кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите УТА 125 в Тампико (Мексико) с награден фонд 115 хиляди долара.

Бекер с нови критики по посока на Зверев

Германската легенда на тениса не спести нищо на сънародника си

Виктория Томова падна с 12 места в световната ранглиста по тенис

Първата ракета на България Виктория Томова падна с 12 места в световната ранглиста по тенис при жените.

Григор Димитров аут от топ 30 в света

Най-добрият български тенисист Григор Димитров изпадна от топ 30 на световната ранглиста за първи път от средата на 2023 година.

Много позитивни емоции на първия турнир за Купата на „САБ“

Турнирът се проведе в рамките на два дни

Нестеров тръгна с победа в Гърция

Петър Брунклик (Чехия) е следващият съперник

Донски отпадна още в квалификациите в Олбия

Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Донски отпадна в първия кръг на квалификациите на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" на твърди кортове в Олбия (Италия) с награден фонд 181 250 евро

Коко Гоф триумфира в Ухан след успех над Пегула

Американската тенисистка Коко Гоф победи сънародничката си Джесика Пегула с 6:4, 7:5 на финала на турнира по тенис на твърди кортове в Ухан (Китай) с награден фонд 3,65 милиона долара

Сензацията е факт: Квалификант взе титлата в Шанхай

Валентин Вашро победи братовчед си във финала на „Мастърс“-а