Гришо се върна от ада, но победи китаец (ВИДЕО)

Гришо се върна от ада, но победи китаец (ВИДЕО)

Българинът срещу Монфис в III кръг на "Уимбълдън"

Григор Димитров осъществи един от най-впечатляващите обрати в кариерата си, след като навакса 2 сета пасив и победи Джунченг Шанг с 5:7, 6:7(4),6:4, 6:2, 6:4 в мач от II кръг на „Уимбълдън“.

Така първата ни ракета се класира за третия кръг, макар да трябваше да играе още в сряда, но забавяне в програмата заради лошото време над Лондон не позволи това да се случи.

Днес поставеният под номер 10 в схемата на турнира Гришо преодоля китаеца след 3 часа и 29 минути игра като осъществи едва втория си обрат в турнир от Големия шлем, след като е загубил първите два сета.

Двубоят на Корт 12 започна без изявено предимство за един от двамата тенисисти, но в 11-ия гейма 19-годишният Шан успя да запише първия пробив в мача и да вземе откриващия сет след 7:5.

Във втория сет отново китаецът, който е номер 91 в света, бе този, който бе по-активен в началото и успя да дръпне с 3:1 гейма в резултата.

Димитров върна пробива и докара нещата до тайбрек, но в него Шан отново бе по-концентриран и го взе със 7:4 точки.

33-годишният българин, който играе за 14-и път в кариера си в основната схема на "Уимбълдън", успя да превключи на по-висока скорост чак в третия сет. В петия гейм дойде единствената точка за пробив пред един от двамата тенисисти в сета и българинът успя да я реализира.

Това, че успя да поведе в резултата, даде нужната увереност на българина и той затвори третия сет с 6:4.

Най-убедителен Димитров бе в четвъртия сет, в който и сервисът му започна да работи много по-добре. Тогава той постигна пет директни точки и даде общо само 15 на Шан от 42 разиграни.

Поел инициативата изцяло, българинът успя да запише да направи нов пробив още на старта на петия сет. Точно този пробив направи разликата между него и Шан и така най-добрият български тенисист премина втория кръг в седми пореден турнир от Големия шлем.

За последно Димитров не успя да играе трети кръг на Мейджър на Откритото първенство на САЩ през 2022 година, когато загуби във втори кръг.

В третия кръг на "Уимбълдън" българинът ще играе с французина Гаел Монфис, който победи със 7:6(5), 6:4, 7:6(3) швейцареца Стан Вавринка.

До момента Димитров и Монфис са се срещали пет пъти, като 37-годишният французин води с 4:1 успеха. Последният им мач обаче бе през 2016 година, а двамата нито веднъж не са играли на трева.

Донски с драматична загуба в Португалия

Срещата продължи 2 часа и 14 минути

Без промяна за Григор Димитров в ранглистата

Българинът остава на 44-о място в света

Виктория Томова се изкачи с две места в световната ранглиста по тенис за жени

Виктория Томова се изкачи с две позиции в световната ранглиста по тенис за жени и в последната седмица на месец ноември заема 132-а позиция.

Коболи след триумфа за Купа "Дейвис": Мечтаех много за тази вечер (ВИДЕО)

"Невъзможно е да се опише това чувство", обяви 23-годишният тенисист

Италия триумфира със забележителна трета поредна титла в турнира за Купа „Дейвис“(ВИДЕО)

"Адзурите" победиха Испания във финалния сблъсък

България ще е домакин на Белгия в Световна група за Купа "Дейвис"

Това отреди тегленият днес жребий

Елизара Янева остана на крачка от титлата в Търнава

Талантливата българка загуби драматично в тайбрек

Росица Денчева с титла в Ираклион

18-годишната българка с триумф на двойки

Алкарас разкри основната си цел за новия сезон

През този Алкарас спечели 8 титли и завърши сезона на първо място в света