Гришо се връща в националния

Гришо се връща в националния

Българинът започва днес участието си на турнира от сериите Чалънджър в Прага

Григор Димитров ще играе отново за националния отбор по тенис, след като през март отказа мачовете срещу Беларус за Купа "Дейвис".

"Оптимист съм и смятам, че Григор ще се присъедини към отбора за срещите с Кипър лятото", заяви президентът на федерацията Стефан Цветков.

Както е известно, Димитров записа поредното си върхово класиране и вече е №66 в света. Миналата седмица нашият игра четвъртфинал на силния турнир в Мюнхен, където загуби от Флориан Майер (Гер).

Следващото участие на 19-годишния хасковлия започва днес и е на турнира от сериите Чалънджър в Прага (Чехия, 85 хил. евро).

Двубоят на поставения под номер 2 българин е четвърти на централния корт и би трябвало да започне не преди 16,00 часа българско време.

Гришо среща опитния Стефан Робер от Франция, който е извън първите 150 в ранглистата. През февруари Димитров надигра с 6:3, 6:0 същия съперник.

Голямата звезда на турнира е чилиецът Фернандо Гонзалес, който наскоро се завърна след продължително лечение на травма. Той ще играе точно преди Гришо мача си от първи кръг.