Гришо след трудния успех: Все още се настройвам

Гришо след трудния успех: Все още се настройвам
Източник: БГНЕС

Григор Димитров победи трудно Валентен Вашеро с 2:1 сета, 4:6, 6:3, 6:1, за да се класира за третия кръг на Мастърса в Монте Карло

Българинът сподели, че продължава да се настройва след пристигането си от Маями, където игра полуфинал.

"Това е клеят, всичко може да се случи до последната точка. Мисля, че продължавам да се настройвам, точно се завърнах от Маями. Имах проблеми като цяло навсякъде, тялото обаче се държи сравнително добре, макар че усещам известни болежки и е много трудно да се възстановиш, особено когато играеш всеки ден. Разбира се, беше много коварно да играя срещу него. Страхотно е да има атмосфера като тази, особено играейки на клей, тогава и психиката играе, но аз искам да имам достатъчно време да възстановя и това, което се опитвам да направя, е да се фокусирам само върху това, да не мисля върху нищо друго, да видя как тялото ще се държи. Вече съм в следващия кръг, така че това е най-важното", започна Григор Димитров.

"Не съм погледнал (мача на Джокович с Табило). Всеки мач е различен. На клей ситуацията се изравнява във всяка една посока. Просто ще подходя към този двубой както към всеки друг. Нека да видя на какво ниво ще бъда и ще си поставя необходимите цели за клей сезона. Най-доброто е, че съм тук и играя", продължи той.

"Страхотно е след толкова много години да достигнеш подобен връх. Прекрасно е. Особено в този момент от кариерата ми... Да мога да имам тези малки победи... Това наистина ме смирява. Не приемам нищо за даденост. Последните две-три години бяха изключително трудни на корта и извън него. Опитвах се да се изградя и да си дам каквото време ми трябва, за да се поставя във възможно най-добра позиция. Напоследък оценявам малко повече и конкуренцията. Това е хубаво", добави българинът.

Динко Динев отпадна в Анталия

Динко Динев отпадна в първия кръг на двойки на турнира по тенис на твърда настилка в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара

Иван Иванов е №1 на Варна

На изискана гала вечеря в Юнашкия салон във Варна се състоя церемонията по награждаването на "Спортист на Варна" за 2025 година.

Стаматова бие в Турция

Юлия Стаматова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Джокович ще открие сезона в Аделаида

24-кратният шампион от Големия шлем Новак Джокович потвърди участие на турнира от ATP 250 в Аделаида, Австралия, в началото на сезон 2026, съобщиха организаторите

АТП ще въведе ново правило при горещо време

Асоциацията на професионалните тенисисти (АТП) ще въведе ново правило при горещо време, което да се спазва през сезон 2026, съобщава агенция Ройтерс.

Официално: Арина Сабаленка е №1 за годината

Това съобщиха от Женската тенис асоциация

Наша тенисистка печели турнир в академията на Надал

Мая Мичева спечели титлата на сингъл при момичетата на турнир до 14 години от трета категория на Тенис Европа в академията на Рафаел Надал в Манакор (Испания). 

Диа Евтимова със сериозен прогрес в световната ранглиста

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова отбеляза спад с една позиция в световната ранглиста на Женската тенис асоциация (УТА) и вече заема 132-ва позиция с 557 точки.

Григор Димитров има нов треньор

Това е Ксавие Малис, който в момента е на 45 години