Гришо срещу Якуб Меншик утре около обяд

Гришо срещу Якуб Меншик утре около обяд

Българинът излиза срещу чеха в 1/8-финалите на Мастърса в Шанхай

Григор Димитров ще се изправи срещу чеха Якуб Меншик утре не преди 11:00 часа българско време, отреди програмата за деня на Мастърса в Шанхай.

Сблъсъкът между двамата от осминафиналите на турнира е трети на Шоу Корт 3 и ще стартира след края на двубоя между Томи Пол и Томаш Махач. Те от своя страна ще започнат след приключването на срещата, която противопоставя Стефанос Циципас и Даниил Медведев.

Григор започна с трисетова победа над Зизу Бергс от Белгия в рамките на три дни заради дъжда, който обърка плановете на организаторите. Впоследствие първата ни ракета елиминира шампиона от Монреал Алексей Попирин.

От своя страна Меншик се справи последователно с Педро Мартинес, миналогодишния финалист Андрей Рубльов и Александър Шевченко, като и в трите си мача трябваше да играе три сета.

Димитров има един-единствен официален мач срещу Меншик и той бе загубен – на Мастърса в Мадрид по-рано тази година, когато българинът отстъпи с 2-6, 7-6 (4), 3-6. Победителят от двубоя им в Шанхай ще играе в следващата фаза с Роман Сафиулин или четирикратния шампион Новак Джокович.

Синер и Медведев бият в Доха

Четирикратният шампион в турнирите от Големия шлем Яник Синер се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Доха (Катар) от сериите АТП 500 с награден фонд 2 833 335 долара.

Синер мина с лекота през екзекутора на Гришо от Australian Open

Италианецът се нуждаше от малко над час игра за първа победа в Доха

Донски допусна обрат и отпадна в Ню Делхи

Българинът отпадна на крачка от основната схема

Алкарас: Виждам слабостите си

Водачът в световната ранглиста по тенис Карлос Алкарас смята, че все още има слабости в играта си, дори след като завърши своя кариерен Голям шлем на 22-годишна възраст

Григор Димитров с прогрес в световната ранглиста тази седмица

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се изкачи с една позиция в световната ранглиста на АТП

Шелтън спаси три мачбола и триумфира срещу Фритц в Далас

Американецът Бен Шелтън спаси три мачбола, преди да триумфира с титлата на турнира по тенис на твърди кортове в Далас (САЩ) от сериите АТР 500 с награден фонд  2 833 335 долара