Гришо тръгва ударно на "Уимбълдън"

Гришо тръгва ударно на "Уимбълдън"

Вижте подробности

В последната една година Григор Димитров играе може би най-добрия тенис в кариерата си. Българинът буквално се прероди и успя да се завърне в Топ 10 на световната ранглиста, което далеч не е лека задача. Гришо записа няколко победи над водещи тенисисти и показа, че има потенциал за още по-голямо изкачване в класацията. Сега на него му предстои да играе на любимия си турнир от Големия шлем "Уимбълдън", където триумфира с титлата при юношите през 2008 година. 

Мнозина сега се питат дали не е настъпил моментът за нещо голямо в кариерата на Димитров? Дали българинът няма най-после да спечели турнир от Големия шлем? Има ли сили да се противопстави на форлойферите от новата млада вълна в тениса Яник Синер и Карлос Алкарас?

Отговорите на всички тези въпроси ще започнем да научаваме от утре, когато на "свещената трева" започва поредното издание на "Уимбълдън". Всъщност Григор Димитров ще бъде сред тези, които ще дадат началото на турнира, защото излиза в 13,00 часа българско време в първи мач на корт 2 срещу сърбина Душан Лайович. Букмейкърът Winbet смята, че Гришо няма да има никакъв проблем и започне участието си с ударна победа. Вероятността за нея е 93,5 процента срещу 6,5% шанс за Лайович.

Това прави българинът един от най-изявените фаворити в двубоите от първия кръг. Нещо повече - букмейкърът Winbet оценява вероятността Григор Димитров да спечели с 3:0 сета с 59,9%. Дали това наистина ще се случи предстои да видим, но при всички положения Гришо започва участието си с голям оптимизъм, който без съмнение се прехвърля и върху неговите многобройни фенове не само в България, но и по света. И само от него зависи докъде ще достигнат мечтите му.

Успешно начало за Медведев в Хале (ВИДЕО)

Руснакът Даниил Медведев записа 20-ата си победа през 2025-а година

Виктория Томова отстъпи със седем места в света на тениса

Първата ракета на България при жените Виктория Томова отстъпи с нови седем места в седмична ранглиста на сингъл на Женската тенис асоциация (УТА).

Григор Димитров запази позицията си в световната ранглиста

Активът на първата ни ракета е 2205 точки.

Ясна е първата съперничка на Вики Томова в Берлин

Виктория Томова ще играе срещу чехкинята Катержина Синякова в първия кръг на турнира по тенис за жени в Берлин

Фриц грабна титлата в Щутгарт

Тейлър Фриц развали празника на Щутгарт, който чакаше своя представител Александър Зверев да вдигне титлата

Елизе Мертенс с първа титла на трева

Белгийката спечели титлата в Хертогенбош

Вики Томова се класира за основната схема в Берлин

След победа над полякиня

Каратанчева загуби финал в Чехия

Българката е вицешампионка на двойки

Обрат: Григор аут от турнира в Куинс

Негов съперник трябваше да е Гаел Монфис