Гришо за скандала около Уимбълдън: Всеки трябва да играе там

Гришо за скандала около Уимбълдън: Всеки трябва да играе там

Тенисистът ни смята, че не трябва да има забрани за участие

“Уимбълдън” за момента е в плановете на най-добрия български тенисист, въпреки всичко случващо се около турнира. Както е известно, организаторите на най-старата и престижна надпревара от “Големия шлем” решиха да не допуснат състезатели от Русия и Беларус като отговор на войната в Украйна. От АТП и женската асоциация пък реагираха с новината, че състезателите няма да получават точки за мачовете си в Лондон. Това породи опасения, че голяма част от звездите на професионалния тенис ще бойкотират турнира.

“Въпреки това, което се случва, смятам да участвам. Какво мога да ви кажа? От какъвто и ъгъл да погледнете, ситуацията е сложна. Лично за мен нещата не са ясни. Това е тема, по която си говорим в съблекалнята, и тенисистите смятат, че всички би трябвало да имат възможността да играят на Уимбълдън. За момента не знам. Трябва да действаме според условията”, заяви Димитров на пресконференцията след победата си над Маркос Хирон с 6:1, 6:1, 6:1 в първия кръг на “Ролан Гарос”.

От "Уимбълдън" се извиниха за неизправност на електронната система

Представители на турнира от Големия шлем "Уимбълдън" се извиниха на Анастасия Павлюченкова (Русия) и Сонай Картал (Великобритания) заради възникналата неизправност на новата електронна система за отчитане на линията на Централния корт в Лондон.

Анисимова отстрани Линда Носкова и e на четвъртфинали на Уимбълдън

13-ата поставена американка Аманда Анисимова се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

В Сърбия цензурираха жест на Джокович

Вижте подробности

Български таланти пишат история на Уимбълдън

Елизара Янева се класира за втория кръг

Минимални шансове за Григор срещу Синер

Първата ракета на България с тежък осминафинал на Уимбълдън

Сабаленка гази на Уимбълдън

Световната номер 1 няма загубен сет

Александър Василев преодоля първия кръг на "Уимбълдън" при юношите

Наложи се над колумбиец

Фриц на  1/4-финалите след 41 минути (ВИДЕО)

Контузия спря Томпсън на Уимбълдън

Иван Иванов и Росица Денчева започнаха с убедителни победи на Уимбълдън

Вижте подробности