Гулбис взе дебютен трофей на червено

Гулбис взе дебютен трофей на червено

Латвицът Ернестс Гулбис спечели турнира по тенис на червени кортове във френския град Ница с награден фонд 485760 евро

Латвицът Ернестс Гулбис спечели турнира по тенис на червени кортове във френския град Ница с награден фонд 485760 евро. Поставеният под номер 2 Гулбис се наложи на финала над седмия в схемата Федерико Делбонис (Аржентина) с 6:1, 7:6(5) след 98 минути игра. Така 25-годишният латвиец заслужи първа титла на клей и общо шеста титла като професионалист. Гулбис, който взе втори трофей за сезона след триумфа си в Марсилия през февруари, ще се изкачи до рекордното в кариерата си 15-о място в световната ранглиста. Делбонис остана с една титла и след третия си финал в турнирите на АТП. Той все пак ще прогресира до рекордното в кариерата си 34-о място в света. 

Григор след триумфа срещу Меншик: Изминалите 12 месеца бяха изключително трудни (ВИДЕО)

Григор Димитров се класира за третия кръг на Уимбълдън, след като победи полуфиналиста от Ролан Гарос Якуб Меншик с 3:1 сета - 7:6 (5), 4:6, 7:5, 6:3. Българинът даде доста емоционално интервю на корта след успеха.

НЕВЕРОЯТЕН: Григор Димитров взе първи голям скалп на Уимбълдън! (ВИДЕО)

Българинът надигра на всички нива полуфиналист от Ролан Гарос

Швьонтек мина с разгром през бивша финалистка от Уимбълдън

Защитаващата шампионка вече е в третия кръг на “свещената трева”

Кузманов е на четвъртфинал на Чалънджър в Брашов (ВИДЕО)

Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей от сериите ATP Challenger 75 в Брашов (Румъния) с награден фонд от 97 640 евро

Новак разкри какво прави българинът в щаба му

Сръбската тенис звезда обясни, че Стоянов не изпълнява функциите на психолог, а работи като „треньор по ментално представяне“.

Българин влезе в щаба на Новак Джокович

Българският инвеститор, предприемач и консултант Константин Стоянов влезе в щаба на сръбския тенисист Новак Джокович.