Холгер Руне се раздели с треньора си Патрик Муратоглу

Холгер Руне се раздели с треньора си Патрик Муратоглу

Новината бе съобщена и от двамата

Датският тенисист Холгер Руне прекрати работата си с треньора Патрик Муратоглу. Новината бе съобщена и от двамата в профилите им в социалните мрежи.

"Холгер и аз реших да се разделим. Това бе взаимно решение. И двамата вярваме, че има ползи за Холгер от друг подход към подготовката му. Той е невероятен играч с огромен потенциал и силен характер. Нямам съмнение, че той ще продължи да постига успехи, а аз ще остана неговият най-голям поддръжник", написа Муратоглу.

Руне посочи, че ще остане приятел Муратоглу.

Датчанинът разкри, че неговият треньор ще бъде сънародникът му Кенет Карлсен. 

Руне и Муратоглу работиха заедно между октомври 2022 година и април 2023 година. След това за кратко негов треньор бе Борис Бекер, а после и Северин Люти, но от февруари тази година датчанинът се върна при френския специалист.

В момента Холгер Руне заема 17-о място в световната ранглиста по тенис при мъжете. През този сезон той има един финал - в началото на година в Бризбейн, Австралия, в който загуби от българина Григор Димитров. 

Шампион! 17-годишният Иван Иванов с най-големия триумф в кариерата си

Българинът спечели турнира в Тарагона от категория М25

Сабаленка с титлата в Маями (ВИДЕО)

Защитаващата титлата си Арина Сабаленка (Беларус) отново триумфира на турнира по тенис на твърди кортове от сериите УТА 1000 В Маями (САЩ) при жените.

Каратанчева бие в Богота

Лиа Каратанчева се класира за втория кръг на квалификациите на турнира по тенис на клей от сериите УТА 250 в Богота (Колумбия) с награден фонд 283 347 долара.

Виктория Томова започна с победа в Чарлстън

Първата ракета на България Виктория Томова стартира с победа в квалификациите на турнира по тенис УТА 500 на клей в Чарлстън (САЩ)

Фантастичен Иван Иванов е на финал в Испания

Българският талант срази Павел Лагутин

Сабаленка гони “Sunshine Double” срещу любимката на Америка

Това ще бъде 44-и финал в кариерата на беларускинята и 15-и на ниво WTA 1000