Хюит отпадна от квалификант

Хюит отпадна от квалификант

Шампионът от 2002 година и бивш номер 1 в света Лейтън Хюит отпадна още във втория кръг на Уимбълдън. 32-годишният австралиец загуби от квалификанта Дъстин Браун (Германия) с 4:6, 4:6, 7:6(3), 2:6 след почти два часа и половина игра.

Шампионът от 2002 година и бивш номер 1 в света Лейтън Хюит отпадна още във втория кръг на Уимбълдън. 32-годишният австралиец загуби от квалификанта Дъстин Браун (Германия) с 4:6, 4:6, 7:6(3), 2:6 след почти два часа и половина игра.
 
196-сантиметровият Браун, който е роден в Ямайка, наниза 21 аса и направи 74 печеливши удара в срещата. Натурализираният германец, 189-и в световната ранглиста, спечели първия сет с единствен пробив в десетия гейм.
 
Хюит, който на старта елиминира поставения под номер 11 Станислас Вавринка (Швейцария) с 6:4, 7:5, 6:3, започна по-добре във втората част и след ранен пробив поведе с 2:0. Браун обаче успя да изравни за 3:3, а след това отново проби в десетия гейм, за да поведе с два сета аванс.
 
Третата част беше много равностойна и се стигна до тайбрек, в който 70-ият в света австралиец триумфира със 7:3 точки.
 
Надеждите на Хюит за обрат обаче набързо бяха прекършени. Със силна игра Браун поведе с 5:1 в четвъртия сет и това се оказа решаващо.
 
Така натурализираният германец за първи път в кариерата си достигна до трети кръг на турнир от Големия шлем, където ще срещне французина Адриан Манарино.
 

По-рано днес Манарино остана на корта само 15 минути в мача си срещу номер 18 в схемата Джон Иснър, след като американецът се отказа при 1:1 гейма в първия сет заради контузия на коляното. 

Григор Димитров започва срещу аржентинец в Монте Карло

Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще играе Томас Мартин Ечевери (Аржентина) на старта на турнира от сериите "Мастърс" на червени кортове в Монте Карло

Гергана Топалова на полуфинал в Аржентина

Българката ще спори за място на финала с представителка на домакините

Александър Донски с полуфинал в Менорка

Българинът е в преследване на третия си финал за годината

Григор Димитров с фалстарт в Ним (ВИДЕО)

Българинът със загуба от Феликс Оже-Алиасим в четвъртфиналите на иновативния турнир по тенис

Джесика Пегула постигна нова победа на турнира в Чарлстън

Водачката в схемата и шампионка от миналата година Джесика Пегула се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите УТА 500 в Чарлстън (САЩ) с награден фонд 2 300 000 долара.

Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите в Египет

Българката отпусна едва два гейма на съперничката си