Ига Швьонтек с впечатляващо постижение

Ига Швьонтек с впечатляващо постижение

През 2022 г. тя спечели седем трофея, включително титлите от Големия шлем на Ролан Гарос и US Open

Полската тенисистка Ига Швьонтек победи рускинята Екатерина Александрова на полуфиналите на турнира в Острава (Чехия).

Двадесет и една годишната Швьонтек стана първата тенисистка от 2017 г. насам с 60 победи за един сезон.

Каролине Возняцки беше последната тенисистка, която направи подобна серия.

През 2022 г. Швионтек спечели седем трофея, включително титлите от Големия шлем на Ролан Гарос и US Open.

Швьонтек ще има шанс за осмия трофей за годината този следобед във финала на турнира на WTA в Острава срещу Барбора Крейчикова.

Иван Иванов започна с победа в Словакия

Наложи се убедително над представител на домакините

Динко Динев отпадна на полуфиналите в Турция

Българинът загуби от Ромен Фокон

Виктор Марков на четвъртфинал на двойки в Кайзери

Виктор Марков се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на твърда настилка в Кайзери (Турция) с награден фонд от 15 хиляди долара.

Ема Наваро с титлата в Страсбург

Американката Ема Наваро спечели турнира от сериите УТА 500 в Страсбург, Франция.

Контузия спря Фис от Ролан Гарос

Артюр Фис, най-високопоставеният френски тенисист под номер 19, се оттегли от Откритото първенство на Франция поради контузия на бедрото.

Петра Марчинко с първа титла в УТА тура

Хърватката Петра Марчинко спечели първа първа титла в кариерата си, след като стана шампионка на сингъл на турнира по тенис на клей УТА 250 в Рабат (Мароко) с награден фонд 283 347 долара.