Ига Швьонтек спечели титлата от силния турнир в Рим

Ига Швьонтек спечели титлата от силния турнир в Рим

Полякинята не даде шансове на Арина Сабаленка на финала

Ига Швьонтек спечели титлата на Мастърса в Рим след като победи Арина Сабаленка с 6:2, 6:3.

За разлика от финала в Мадрид, който предложи много драма и бе решен в тайбрек в решителния сет, този път полякинята доминираше и се превърна в едва третата тенисистка в историята, която печели дубъл Мадрид-Рим след Динара Сафина през 2009 г. И Серина Уилямс през 2013 г.

Мачът започна по-добре за световната номер 1, която направи пробив в третия гейм. Полякинята след това взе подаването на съперничката си още веднъж и затвори частта с 6:2.

Вторият сет бе равностоен до 3:3. След това Швьонтек направи два пробива и спечели титлата в Рим за трети път.

Алкарас и Зверев ще играят за Купа "Дейвис"

Световните номер 1 и номер 3 в тениса - Карлос Алкарас и Александър Зверев, бяха селектирани в националните отбори на Испания и Германия за финалите на Купа "Дейвис", които ще се проведат между 18 и 23 ноември в Болоня, съобщиха съответните федерации.

Кога се отказва Вавринка?

Швейцарският тенисист Стан Вавринка, който получи "уайлд кард" за турнира в Базел АТП500, бе принуден да отговори на въпрос дали не обмисля да сложи край на кариерата си.

Алкарас се прицели в рекорда на Джокович

Номер едно в тенис ранглистата при мъжете Карлос Алкарас е амбициран да подобри рекордите на сръбския тенисист Новак Джокович.

Ясен е жребият на Александър Василев за турнира на топ 8 при юношите

Турнирът стартира на 22 октомври в Китай

Виктория Томова се изкачи с едно място в световната ранглиста

Виктория Томова се изкачи с едно място в световната ранглиста по тенис за жени и заема 126-а позиция с 615 точки.

Григор Димитров загуби пет позиции в световната ранглиста

Григор Димитров загуби пет места в световната ранглиста по тенис за мъже и се смъкна до 37-а позиция.

Яник Синер победи Новак Джокович ((ВИДЕО)

За час игра на турнира "Шестимата крале"

Кузманов е на 1/4-финал в Гърция

Втората ракета на България Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира от сериите "Чалънджър 50" на твърди кортове в Херсонисос (Гърция) с награден фонд 54 хиляди евро

ОБЗОР: Ясни са почти всички четвъртфиналисти в Алмати

Флавио Коболи се класира за следващата фаза