Илиян Радулов спечели титлата на юношески турнир в Пловдив

Илиян Радулов спечели титлата на юношески турнир в Пловдив

Росица Денчева е втора при девойките

Илиян Радулов триумфира с титлата при юношите на сингъл на силния международен турнир от категория J300 в Пловдив, съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис. Росица Денчева пък завърши на второ място при девойките. Надпреварата се проведе при великолепна организация и условия на базата на ТК"Локомотив". Над 300 зрители изгледаха на живо финалните срещи.


Наградите на победителите връчиха Георги Чочев - член на УС на Българска федерация по тенис и изпълнителен директор на ТК „Локомотив" (Пловдив), д-р Георги Крумов – почетен президент на ТК „Локомотив" (Пловдив) и световно известната тенисистка и спортист №1 на България за 2020 г. – Цветана Пиронкова.

Във финалната среща при юношите Илиян Радулов победи с 6:2, 5:7, 7:6 (5) Матич Крижник от Словения.



Във финала при девойките Росица Денчева отстъпи с 4:6, 1:6 на втората поставена Теодора Костович от Сърбия. Преди този мач Денчева постигна четири поредни победи без да загуби сет.

Александър Василев: Мечтан дебют за мен (ВИДЕО)

"Изключително щастлив съм", каза тенисистът

БРАВО! Александър Василев даде аванс на България срещу Финландия (ВИДЕО)

Александър Василев записа успешен дебют за националния отбор на България за Купа „Дейвис“

Иван Пешев връчи премии от ММС на Иванов и Василев

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев премира №1 и №2 в юношеския тенис Иван Иванов и Александър Василев, както и техните треньори Кристин Грозданов и Михаил Петров.

Александър Василев дава старт на Купа "Дейвис" срещу Финландия

Двубоят между Александър Василев и Ото Виртанен дава началото на сблъсъка между България и Финландия за Купа "Дейвис" - неофициалното световно отборно първенство по тенис за мъже.

Каратанчева на полуфинал в Букурещ

Българската тенисистка с успешно представяне на двойки

Новак Джокович се мести със семейството си в Атина

Ноле прехвърля в гръцката столица и тенис турнира си

Янаки Милев: Надявам се тази година да продължим с успехите

Искам този път да влезем в по-горна група на Купа "Дейвис"

Капитанът на Финландия: Подхождаме уверено, но не и високомерно към двубоя с България

„В Купа „Дейвис“ ранкингът на състезателите не играе голяма роля“, Ярко Ниеминен

Шампионът Иван Иванов: Да играя пред родна публика е едно от най-хубавите усещания

"Най-добрите уроци са едни от най-трудните загуби и най-големите победи", заяви тенисистът ни