Иван Иванов пропусна сетбол и загуби на старта в Дъблин

Иван Иванов пропусна сетбол и загуби на старта в Дъблин

Българинът отпадна в първия кръг на турнир по тенис от сериите "Чалънджър"

Националът на България за Купа „Дейвис“ Иван Иванов отпадна в първия кръг на турнира по тенис на трева от сериите "Чалънджър 75" в Дъблин (Ирландия) с награден фонд 97 640 евро.

 

17-годишният българин отстъпи в оспорван мач пред шестия поставен и номер 153 в световната ранглиста Стефанос Сакеларидис (Гърция) с 6:7(8), 3:6. Двубоят продължи час и 30 минути.

 

Иванов проби за 2:0 в първия сет, но веднага загуби подаването си. До края на сета нови пробиви нямаше и така се стигна до тайбрек. В него българинът пропусна сетбол при 7:6 точки и впоследствие го загуби с 8:10. Националът изостана с 1:3 във втората част, успя да изравни при 3:3, но допусна нов пробив за 3:5. След това Сакеларидис успя да затвори мача на собствен сервис още при първия си мачбол.

 

Днес официално стана ясно, че Иван Иванов получава "уайлд кард" за участие в квалификациите на турнира от Големия шлем "Уимбълдън". Надпреварата на трева ще се проведе между 29 юни и 12 юли.

 

17-годишният Иван Иванов стана шампион на сингъл при юношите на „Уимбълдън" през 2025 година, като сега му предстои дебютно участие при мъжете.

 

На турнира в Дъблин по-рано днес първата ракета на България Григор Димитров започна с победа сезона на трева.

Шиникова не успя да влезе в основната схема в Палермо

Изабелла допусна поражение в квалификациите на турнир по тенис УТА 125

Александър Василев с победа в квалификациите на "Чалънджър" в Испания

Националът на България за Купа „Дейвис" Александър Василев се класира за втория кръг на квалификациите на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Чалънджър 75" в Сеговия (Испания) с награден фонд 97 640 евро

Андрей Рубльов е шампион в Бостад

Руснакът детронира миналогодишния шампион във финала

Донски бие в Швейцария

Националът на България за Купа „Дейвис“ Александър Донски се класира за втория кръг на квалификациите на сингъл на турнира по тенис на клей от сериите „Чалънджър 125“ в Цуг (Швейцария) с награден фонд 203 900 евро.

Циципас с 13-а титла в Швейцария (ВИДЕО)

Гъркът Стефанос Циципас е новият шампион на турнира на клей от сериите АТП 250 в швейцарския град Гщаад.

Ясни са шампионите от държавното първенство по тенис

Джордж Лазаров (ТК Дема, София) при мъжете и Валерия Гърневска (ТК ДМ Тенис, Стара Загора) при жените спечелиха титлите на сингъл на Държавното лично първенство по тенис на открито за мъже и жени „ЗММ България“.