Изненада: Филипинка елиминира Швьонтек в Маями (ВИДЕО)

Изненада: Филипинка елиминира Швьонтек в Маями (ВИДЕО)
Източник: БГНЕС

След победа в два сета

Участващата с "уайлд кард" филипинка Александра Еала изненадващо елиминира втората поставена в схемата Ига Швьонтек на четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка от сериите УТА 1000 в Маями (САЩ) с награден фонд от 8 963 700 долара.

19-годишната филипинка постигна най-голямата победа в кариерата си с 6:2, 7:5 и достигна до полуфиналите.

Еала не се смути от срещата с именитата си съперничка и уверено взе инициативата още в началото.

"Не знам какво да кажа, на седмото небе съм“, каза Еала в интервюто си на корта.

Швьонтек имаше проблеми извън корта заради словесни заплахи от зрител, заради което получи допълнителна охрана в Маями и това очевидно повлия на играта й.

Петкратната шампионка от Големия шлем направи 19 непредизвикани грешки в първия сет и така и не успя да намери ритъма си на игра.

На полуфиналите филипинката ще срещне победителката от другия четвъртфинал за деня между четвъртата поставена американка Джесика Пегула и шампионката от Откритото първенство на САЩ за 2021 Ема Ръдукану от Великобритания.

Комплексът-шедьовър в Куинс, който всяка година приема US Open

Всичко интересно за най-големия тенис комплекс в света

Виктория Томова се завърна в топ 100 на световната ранглиста

Първата ракета на България Виктория Томова се завърна в топ 100  световната ранглиста на сингъл на Женската тенис асоциация (УТА).

Швьонтек спечели титлата на тенис турнира в Синсинати

Ига Швьонтек спечели турнира по тенис на твърда настилка УТА 1000 в Синсинати (САЩ) с награден фонд 5,15 милиона долара.

Карлос Алкарас с триумф в Синсинати, Синер издържа 23 минути (ВИДЕО)

Испанецът с шеста титла през сезона

Донски с победа в София

Българско дерби във втория кръг

Григор Димитров падна с 4 места в световната ранглиста

Гришо с най-слабото си класиране от юни 2023 година, нов водач в класацията на двойки

Швьонтек се справи с Рибакина и се класира за финала в Синсинати (ВИДЕО)

В спор за трофея тя ще срещне Джазмин Паолини или Вероника Кудерметова

Лайович: Джокович е фаворит срещу Алкарас и Синер на US Open

Душан подкрепи сънародника си

Александър Зверев с контузия точно преди US Open?

Александър Зверев остави сериозни притеснения след поражението си от Карлос Алкарас в полуфинала на Мастърса в Синсинати, като германецът завърши мача в очевиден физически дискомфорт