Каратанчева на полуфинал в САЩ

Каратанчева на полуфинал в САЩ

Националката на България за "Били Джийн Кинг къп" ще спори с индийка за място на финала

Националката на България за "Били Джийн Кинг къп" Лиа Каратанчева се класира за полуфиналите на сингъл на турнира на червени кортове в Индиън Харбър Бийч (САЩ) с награден фонд 40 хиляди долара.

21-годишната Каратанчева победи поставената под номер 2 в схемата и 180-а в световната ранглиста Хана Чан (САЩ) с 6:3, 6:1 за 82 минути.

Българката изостана с 1:3 в началото на първия сет, но спечели 11 от следващите 12 гейма в мача. Така тя е загубила само девет гейма в първите си три мача в турнира.

За място на финала Каратанчева ще играе срещу Рия Батия (Индия).

Алкарас с 15-а поредна победа на Уимбълдън (ВИДЕО)

Фонини създаде големи проблеми на действащия шампион

Наши тенисисти на осминафинал в Роухямптън

Шест българчета ще участват в надпреварата на двойки

Сабаленка с летящ старт на "Уимбълдън"

Арина Сабаленка не срещна почти никакви затруднения и победи канадската квалификантка Карсън Бранстин в два сета на старта на "Уимбълдън"

Новак Джокович смени кондиционния си треньор

Вече работи с хърватин, подготвял Синер и Зверев

Отлично: Томова победи двукратна финалистка на „Уимбълдън“

Българката се класира за втория кръг на Откритото първенство на Великобритания

Виктория Томова бележи сериозен спад в ранглистата

Първата ракета на България при жените Виктория Томова падна с 30 места в седмична ранглиста на сингъл на Женската тенис асоциация (УТА).

Григор Димитров стартира Уимбълдън от 21-о място в света

Най-добрия български тенисист Григор Димитров остана на 21-о място в световната ранглиста преди започващото днес Открито първенство на Великобритания. 

Циципас изненада: Иванишевич ме тренира като начинаещ

Двамата работят много интензивно

Алкарас: Чувствам се готов за "Уимбълдън"

Защитаващият титлата си испанец е пълен с увереност