Кареньо-Буста продължава без загубен сет

Кареньо-Буста продължава без загубен сет

Испанецът е в страхотна форма и дава заявка за голям успех

Пабло Кареньо-Буста в четвърти пореден кръг от US Open се справи с квалификант и не даде сет, за да се класира на четвъртфиналите. Испанецът победи с 3:0 сета Денис Шаповалов - 7:6(2), 7:6(4), 7:6(3).

 
Въпреки че победата дойде в 3 части, тя не беше лесна за Буста. И трите сета бяха решени с тайбрек, но във всичките части двамата си размениха по един пробив. В заключителната част обаче Буста беше по-концентриран и извоюва успеха.
 
Испанецът вкарваше по-често първия си сервиз и спаси 5 от общо 6 точки за пробив в хода на двубоя. Една от разликите дойде от там, че направи 10 непредизвикани грешки срещу 17 за канадецът от руски произход.
 
На четвъртфиналите Кареньо-Буста ще се изправи срещу победителя от срещата между Лука Пуй (Франция) и Диего Шварцман (Аржентина).
 
 
Григор след триумфа срещу Меншик: Изминалите 12 месеца бяха изключително трудни (ВИДЕО)

Григор Димитров се класира за третия кръг на Уимбълдън, след като победи полуфиналиста от Ролан Гарос Якуб Меншик с 3:1 сета - 7:6 (5), 4:6, 7:5, 6:3. Българинът даде доста емоционално интервю на корта след успеха.

НЕВЕРОЯТЕН: Григор Димитров взе първи голям скалп на Уимбълдън! (ВИДЕО)

Българинът надигра на всички нива полуфиналист от Ролан Гарос

Швьонтек мина с разгром през бивша финалистка от Уимбълдън

Защитаващата шампионка вече е в третия кръг на “свещената трева”

Кузманов е на четвъртфинал на Чалънджър в Брашов (ВИДЕО)

Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей от сериите ATP Challenger 75 в Брашов (Румъния) с награден фонд от 97 640 евро

Новак разкри какво прави българинът в щаба му

Сръбската тенис звезда обясни, че Стоянов не изпълнява функциите на психолог, а работи като „треньор по ментално представяне“.

Българин влезе в щаба на Новак Джокович

Българският инвеститор, предприемач и консултант Константин Стоянов влезе в щаба на сръбския тенисист Новак Джокович.