Карлос Алкарас триумфира в Индиън Уелс (ВИДЕО)

Kарлос Алкарас вдигна трофея от Индиън Уелс, след като на финала на големия тенис турнир от сериите Мастърс 1000 победи Даниил Медведев.

Това е втори триумф на испанския представител в Калифорния и 12-а поредна победа в турнира.

Успехът за Карлос Алкарас дойде след 7:6(5), 6:1 и 1:41 часа игра срещу Даниил Медведев.

20-годишният тенисист не започна много убедително мача и допусна да бъде пробит още в първия си сервис-гейм. Карлос Алкарас обаче намери начин да върне брейка в петия гейм и след това изравни резултата за 3:3. Тайбрекът реши първата част, спечелен от Алкарас със 7:5.

Във втората част испанецът нямаше никакви проблеми и имаше превъзходство във всички аспекти на играта за 6:1.

Успехът в Калифорния означава, че той вече има в актива си 13 трофея на ниво АТР и пети на ниво Мастърс 1000.

Световната номер 1 Ига Швьонтек от Полша спечели титлата при дамите, след като се наложи във финала над гъркинята Мария Сакари с 6:4, 6:0. Мачът продължи близо 1 час и 10 минути. Това също е втора титла за Швьонтек в Индън Уелс.