Каролин Возняцки с първа титла за годината

Каролин Возняцки с първа титла за годината

"Сезонът беше дълъг и сега искам само почивка и релакс", коментира бившата №1 в женския тенис

Бившата №1 в женския тенис Каролин Возняцки спечели първата си титла на WTA за годината след победа на финала на турнира в Сеул над естонката Кая Канепи с 6:1, 6:0.

Возняцки, водачка в схемата на турнира, даде само гейм на съперничаката си и затвори мача за малко повече от час игра.

"Искам да поставя добра основа в играта си за следващата година. Сезонът беше дълъг и сега искам само почивка и релакс", коментира 22-годишната Возняцки, след като спечели 19-а титла на WTA в кариерата си.

Адриан Андреев на полуфинал в Италия

Адриан Андреев се справи с италианеца Габриеле Кривеларо с 2-0 сета и след успех с категоричното 6:3, 6:0 вече е на полуфинал на турнира по тенис на клей в Болцано (Италия) с награден фонд 30 хиляди евро.

Рекорд в Лондон: Уимбълдън с най-висока посещаемост в историята си

Вижте подробности

Адриан Андреев прегази италианец в Болцано за час и 50 минути на корта

Нашенецът не се затрудни с Мануел Плунгер

Димитър Кузманов отпадна от французин във втория кръг на турнира в Самсун

Пловдивчанинът бе обърнат в три сета

Бившата номер 10 в света припадна на корта в Мемфис

Драматични и притеснителни сцени отбелязаха турнира в Мемфис, където екстремната горещина взе тежка жертва

"Уимбълдън" отчете рекордна посещаемост

Тенис турнирът "Уимбълдън" е бил изгледан на живо от 550 151 зрители, което е рекорд в историята на надпреварата, съобщиха от "Ол Инглънд Клъб".