Кей Нишикори отпадна за US Open

Кей Нишикори отпадна за US Open

Финалистът от сезон 2014 Кей Нишикори обяви, че няма да вземе участие на последния за сезона турнир от Големия шлем US Open. Надпреварата в Ню Йорк започва в понеделник.

„Здравейте, фенове, за съжаление все още не съм готов за US Open. Направих магнитен резонанс на гърба си и той не е напълно излекуван“, написа 35-годишният тенисист в X. „Работя усилено, за да се върна скоро на корта. Благодаря за подкрепата“, добави японецът.

Стана ясно също, че Нишикори е прекратил партньорството си с треньора Томас Йохансон. Бившият шампион от Australian Open се присъедини към екипа на Нишикори през 2024 г. и изигра ключова роля в сезона на неговото завръщане.

Наскоро заради контузии оттеглянето си от US Open обявиха също Артур Фис и Матео Беретини

Донски отпадна и на двойки в София

Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Донски отпадна на четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис от сериите "Чалънджър 75" в София с награден фонд 91250 евро, който се провежда на червените кортове на базата на Българския национален WINBET тенис център в Борисовата градина.

 Антъни Генов е четвъртфиналист на двойки

23-годишният българин със силно участие в Гърция

 Александър Донски и Александър Василев със загуби в София

Надпреварата се провежда на базата на Български национален WINBET тенис център

Пореден провал: Циципас допусна тежка загуба

Гъркът не спира да достига нови “нива” в пропадането си

Най-очакваната двойка на US Open загуби в първи кръг

Карлос Алкарас и Ема Радукану с поражение срещу топ поставените

Джокович отпадна на смесените двойки в Ню Йорк

Сръбският тандем загуби още на старта на US Open

Вики Томова успя да се справи с първия кръг на квалификацията на US Open

Българката победи Ирене Ескориуела с лекота

Александър Донски продължава напред при двойките на 1/4-финалите на турнира в София

Българинът записа успех

Голям удар за организаторите на US Open! Синер се оттегли от турнира за смесени двойки

Италианецът трябваше да си партнира с Катержина Синякова