Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля
Източник: БГНЕС

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Ник Кирьос през последните три години се бореше с контузии, но изглежда, че мъките са към края си и австралиецът скоро ще се завърне в Тура. Той ще играе на демонстративен мач в Лондон, а след това го очакват подобни срещи и в Индия и Дубай, където в "Битката на половете" ще се изправи срещу Арина Сабаленка.

И това не е всичко – за началото на 2026 г., точно преди Откритото първенство на Австралия, първият турнир от "Големия шлем за сезона", 30-годишният австралиец е заявил участие в демонстративния турнир Куйонг, което допълнително потвърждава, че планира сериозно завръщане към състезанията.

Междувременно Кирьос беше гост в подкаста на Патрик Муратоглу, където говори за най-големия финал, който е играл в кариерата си – срещу Новак Джокович на Уимбълдън през 2022 г.

"Не вярвам, че можех повече. Играх добре, но в тайбрека на четвъртия сет бях отчаян. Също така отстъпих в третия сет. Беше 4:4, аз сервирах и водех с 40:0, а той ми взе пробив. Това е немислимо на трева. Нещо в този момент се пречупи в главата ми", сподели Ник Кирьос.

По време на разговора австралиецът засегна и вечното съперничество в световния тенис, като без повод "захапа" Рафаел Надал. "Ако противникът ми беше Рафаел Надал или някой друг, вярвам, че щях да успея", каза той.

Муратоглу след това повдигна въпроса за мотивацията, която финалът на Уимбълдън е донесъл на австралиеца. "След този мач по-мотивиран ли беше?", попита френският треньор. Кирьос реагира с усмивка: "Да, плаках. Не знам дали бях по-мотивиран. Знаех, че можех да спечеля, Джокович е различен. Той е играл над 30 финала на турнири от "Големия шлем", а за мен беше първи. Опитът, нито за миг не беше разтревожен. Много е добър", отговори ексцентричният австралиец.

17-годишен срещу Григор Димитров в Мексико

Григор Димитров ще играе срещу Мойс Куаме в първия кръг на турнира в Лос Кабос (Мексико).

Григор Димитров се завърна сред Топ 140 в световната ранглиста

Най-добрият българските тенисист Григор Димитров се изкачва с две места и от днес вече е 140-и, показва обновената седмична класация на Асоциацията на професионалните тенисисти (АТП).

Григор Димитров срещу французин в първия кръг в Лос Кабос

Григор Димитров ще играе срещу Мойс Куаме в първия кръг на тенис турнира на твърда настилка АТП250 в Лос Кабос (Мексико), отреди тегленият жребий.

Глушкова се отказа на полуфинал в Германия

Българката с поражение от втората поставена в турнира

Французин детронира шампиона и вдигна титлата в Кицбюел (ВИДЕО)

Дебютен АТР трофей за световния номер 83

Синер и Джокович ще пропуснат силния турнир в Монреал

И двамата отпадат за надпреварата