Коболи след триумфа за Купа "Дейвис": Мечтаех много за тази вечер (ВИДЕО)

Коболи след триумфа за Купа "Дейвис": Мечтаех много за тази вечер (ВИДЕО)

"Невъзможно е да се опише това чувство", обяви 23-годишният тенисист

Тимът на Италия спечели трета поредна титла в отборната надпревара по тенис за Купа „Дейвис“, след като Матео Беретини и Флавио Коболи спечелиха мачовете си на сингъл срещу съперниците от Испания.

56-ият в световната ранглиста Беретини направи 13 аса и 21 печеливши удара за успеха си над Пабло Кареньо Буста, а 29-годишният тенисист удължи и серията си от победи на сингъл за Купа „Дейвис“ до 11 мача.

„Отборът е голям, а ние сме момчета, които се обичат - голям отбор. А сега хайде, Флавио, давай“, коментира Беретини след победата си, цитиран от агенция „Ройтерс“

Той беше и ключов фактор и за успеха на Италия миналата година, когато спечели и шестте мача, в които игра.

Триумфът на Коболи по-късно през деня пък беше последван от звучни празненства, докато италианските му съотборници го прегръщаха на корта.

„Невъзможно е да се опише това чувство“, заяви 23-годишният Флавио Коболи, който заема 22-о място в световната ранглиста.

„Мечтаех много за тази вечер, изиграх невероятен мач. Не знам как спечелих. Двубоят беше труден. Хауме игра толкова добре“, каза още той.

„Не можем да губим за страната си. Понякога се учиш, но никога не губиш. Ако дадеш всичко, което имаш в сърцето си... Не знам какво направих днес. Не знам къде съм. Единственото нещо, което знам, е, че съм световен шампион“, добави Коболи.

Свитолина и Рибакина на четвъртфинал в Индиън Уелс

Поставената под номер 3 в схемата Елена Рибакина (Казахстан) и номер 9 Елина Свитолина (Украйна) се класираха за четвъртфиналите на силния турнир по тенис на твърди кортове УТА 1000 в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 9.4 милиона долара.

Алкарас напред, Джокович аут от Индиън Уелс

Поставеният под номер 1 в схемата Карлос Алкарас (Испания) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 9.4 милиона долара.

Джокович се ядоса и отпадна на двойки в Индиън Уелс (видео)

Новак Джокович и Стефанос Циципас приключиха участието си на „Мастърс“ турнира на двойки в Индиън Уелс, след като отпаднаха на осминафиналите.

Лиа Каратанчева допусна поражение в Анталия

Националката на България за „Били Джийн Кинг Къп“ Лиа Каратанчева допусна поражение в първия кръг на сингъл на турнира на клей от категория УТА 125 в Анталия (Турция) с награден фонд 115 хиляди долара.

Обявиха състава на България за „Били Джийн Кинг Къп“

Капитанът на женския национален отбор по тенис на България за „Били Джийн Кинг Къп“ - Магдалена Малеева, обяви състава на страната за предстоящото издание на надпреварата, което ще се проведе в Баня Лука, Босна и Херцеговина, между 6 и 12 април.

Мбоко си заслужи мач със Сабаленка в Индиън Уелс

Канадката Виктория Мбоко победи американката Аманда Анисимова с 6:4, 6:1 и си осигури среща с водачката в схемата Арина Сабаленка на четвъртфиналите на тенис турнира от сериите УТА 1000 в Индиън Уелс.