Контузиите могат да спрат Зверев на "Ролан Гарос", твърди Бекер

Контузиите могат да спрат Зверев на "Ролан Гарос", твърди Бекер

Проблемите за немският тенисист продължават

Проблемите на Александър Зверев с контузии могат да имат голямо негативно влияние върху германеца в опита му да спечели първи турнир от Големия шлем във Франция, твърди тенис легендата и негов сънародник Борис Бекер.

Зверев бе полуфиналист на "Ролан Гарос" миналата година, но именно контузия го извади от мач с шампиона Рафаел Надал. В последствие германецът претърпя операция, а различна травма през септември отложи завръщането му на корта.

Зверев заигра отново през декември и се подготвяше за откритото първенство на Австралия, където отпадна във втория кръг.

Запитан в интервю за Stats Perform дали Зверев може да спечели титлата, Бекер отговори: "Надявам се да го направи. В момента той е в лека криза заради контузията срещу Надал от миналата година. Той буквално си счупи глезена! Нямаше го няколко месеца и още му е трудно да влезе в старата си форма. Не мисля, че някой германец може да спечели тази година. Според мен шампионът ще бъде испанец, сърбин или италианец. Нещо подобно".

Единствената титла, която Бекер не успя да спечели в успешната си кариера, е именно тази във Франция. Той има три от Великобритания, две от Австралия и една от САЩ през 1989.

"Тенисът е изключителен спорт. Той е много важен за играчите и това се вижда в очите им, независимо дали печелят, или губят", продължи Бекер.

"В един отборен спорт можеш да се скриеш зад Меси или Мбапе и пак да си световен шампион, въпреки заслугата да е основно на един човек. Това го няма в тениса. В него трябва да си по-добрият играч".

Кузманов е на 1/4-финал в Гърция

Втората ракета на България Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира от сериите "Чалънджър 50" на твърди кортове в Херсонисос (Гърция) с награден фонд 54 хиляди евро

ОБЗОР: Ясни са почти всички четвъртфиналисти в Алмати

Флавио Коболи се класира за следващата фаза

Григор Димитров пропуска още един турнир

Тенисистът няма да играе във Виена

Александър Донски се класира за 1/4-финал на двойки на "Чалънджър“ в Италия

Той и украинския му партньор победиха двойка американци

Каратанчева отпадна в първия кръг на турнир в Мексико

Българската националка за "Били Джийн Кинг Къп" Лиа Каратанчева отпадна в първия кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите УТА 125 в Тампико (Мексико) с награден фонд 115 хиляди долара.

Бекер с нови критики по посока на Зверев

Германската легенда на тениса не спести нищо на сънародника си

Виктория Томова падна с 12 места в световната ранглиста по тенис

Първата ракета на България Виктория Томова падна с 12 места в световната ранглиста по тенис при жените.

Григор Димитров аут от топ 30 в света

Най-добрият български тенисист Григор Димитров изпадна от топ 30 на световната ранглиста за първи път от средата на 2023 година.

Много позитивни емоции на първия турнир за Купата на „САБ“

Турнирът се проведе в рамките на два дни