Крейчикова вдигна титлата на Уимбълдън, Паолини отново на крачка от успеха (ВИДЕО)

Крейчикова вдигна титлата на Уимбълдън, Паолини отново на крачка от успеха (ВИДЕО)

Чехкинята победи с 2:1 сета 6:2; 2:6; 6:4

Барбора Крейчикова е новата шампионка на Уимбълдън! Чехкинята победи Жасмин Паолини с 2:1 сета, 6:2, 2:6, 6:4. Това е втора титла за Крейчикова на турнири от Големия шлем, след като през 2021 г. тя триумфира на Ролан Гарос.

Паолини губи втори пореден финал на турнир от Големия шлем, след като на Ролан Гарос претърпя поражение от Ига Швьонтек във финала.

Срещата започна по-силно за Крейчикова, която направи пробив още в първия гейм. След това чехкинята взе още веднъж подаването на съперничката си и затвори частта с 6:2.

Във втория сет нещата се промениха и Паолини пое контрола върху събитията на корта. Италианката направи пробив във втория гейм, а след това и в осмия, с което получи възможността да сервира първа в решителния сет.

В третата част двете печелеха подаванията си до седмия гейм, когато Крейчикова успя да взе сервиса на Паолини. При 5:4 чехкинята сервираше за спечелването на титлата. Геймът бе изключително оспорван, като Крейчикова трябваше да спаси две точки за връщане на пробива. Все пак тя успя да спечели двубоя при третия си мачбол.

Български успехи на турнир на тенис академията на Надал

Два сребърни и един бронзов медал спечелиха младите български таланти на сингъл на международните финали от веригата „Kinder+" в „Рафа Надал Академи" в Майорка, Испания

Рибакина: Всяка победа ми дава увереност

Казахстанката Елена Рибакина коментира победата си над рускинята Екатерина Александрова (6:4, 6:4) в група "В" на Финалния турнир на Женската тенис асоциация в Рияд и завърши на първо място в потока си.

Анисимова изхвърли Швьонтек в Рияд (ВИДЕО)

Аманда Анисимова преодоля груповата фаза на Финалния турнир на Женската тенис асоциация в Рияд. Американката, поставена под номер 4, се наложи след обрат с 6:7 (3), 6:4, 6:2 срещу Ига Швьонтек и елиминира полякинята.

Вардан Манукян с престижна победа в Анталия

Българинът отстрани петия в схемата

Джокович едва сдържа сълзите си - вижте защо

Новак Джокович едва сдържа сълзите си след победата във втория кръг на турнира по тенис в Атина, след като организаторите пуснаха видеоклип в памет на бившия му треньор Никола Пилич, който почина през септември на 86-годишна възраст.

Джокович със силно начало на домашния си турнир в Атина

Сръбската тенис-легенда Новак Джокович преодоля Алехандро Табило (Чили) и за първи път се класира на четвъртфинал на турнира "Хеленик Чемпиъншип" в Атина, който е с награден фонд 766 715 евро.

Иван Иванов отпадна на старта в дебюта си при мъжете

Опитният 33-годишен Яник Ханфман спря лидера в ранглистата при юношите в Атина

Кузманов отпадна на старта на "Чалънджър 75" в Япония

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Чалънджър 75" в японския град Мацуяма с награден фонд 100 хиляди долара.

Джокович потвърди за Финалите на АТП в Торино

Сърбинът Новак Джокович е потвърдил участието си във Финалния турнир на Асоциацията на професионалните тенисисти (ATП), заяви шефът на Италианската федерация по тенис Анджело Бинаги, с което успокои опасенията, че 24-кратният шампион от Големия шлем може да пропусне надпреварата в края на сезона, съобщава агенция Reuters.