Кукушкин: Димитров определено не игра най-добрия си тенис

Кукушкин: Димитров определено не игра най-добрия си тенис

Двубоят беше труден от физическа и емоционална гледна точка, допълни тенисистът

Бойкотиращият България Григор Димитров бе далеч от най-добрата си форма и отпадна в първи кръг на АТР 500 турнира във Виена от Михаил Кукушкин, който също отбеляза, че нивото на българина е било по-ниско.
 
„Мачът бе труден, но бих казал, че Григор Димитров определено не игра най-добрия си тенис. Въпреки това обаче е труден за побеждаване“, каза Кукушкин.
 
„Стратегията ми бе да не му позволявам да достигне най-високото си ниво. Той се опитваше до последно. В много геймове имах възможност да пробия, но не успях. Доволен съм от това, че удържах в последния гейм, в който сервирах за мача. Двубоят беше труден от физическа и емоционална гледна точка”, допълни тенисистът.
 
Кукушкин започна участието си от квалификациите.
 
„След като преминеш квалификациите, свикваш с условията – настилка, топки, атмосфера на корта. Разбира се, имах два дни почивка, но все пак бях подготвен и това бе предимство за мен. Вярвам, че победих, защото бях уверен и се борех до последната точка“, завърши Кукушкин.
 

 

Донски отпадна и на двойки в София

Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Донски отпадна на четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис от сериите "Чалънджър 75" в София с награден фонд 91250 евро, който се провежда на червените кортове на базата на Българския национален WINBET тенис център в Борисовата градина.

 Антъни Генов е четвъртфиналист на двойки

23-годишният българин със силно участие в Гърция

 Александър Донски и Александър Василев със загуби в София

Надпреварата се провежда на базата на Български национален WINBET тенис център

Пореден провал: Циципас допусна тежка загуба

Гъркът не спира да достига нови “нива” в пропадането си

Най-очакваната двойка на US Open загуби в първи кръг

Карлос Алкарас и Ема Радукану с поражение срещу топ поставените

Джокович отпадна на смесените двойки в Ню Йорк

Сръбският тандем загуби още на старта на US Open

Вики Томова успя да се справи с първия кръг на квалификацията на US Open

Българката победи Ирене Ескориуела с лекота

Александър Донски продължава напред при двойките на 1/4-финалите на турнира в София

Българинът записа успех

Голям удар за организаторите на US Open! Синер се оттегли от турнира за смесени двойки

Италианецът трябваше да си партнира с Катержина Синякова